Pátek 12. dubna 2024, svátek má Julius
130 let

Lidovky.cz

Mistryně Evropy? Nezájem! Basketbalistkám USK během zápasu odtahovali auta

Sport

  16:33
PRAHA - Hráčky právě otočily zápas Euroligy s francouzským týmem Bourges, když na tribuně haly Královka nastal poplach. Odtahují auta našich holek! „Posbíral jsem všechny možné lidi z klubu a ještě před poločasem jsme pádili ven. Vozidla odtahové služby tam skutečně byla,“ popisuje manažer basketbalistek týmu ZVVZ USK Praha Marek Kučera událost ze středečního večera.

Zaparkovala jsem správně? Basketbalistka týmu ZVVZ USK Praha Tereza Vyoralová se služebním vozem před halou Královka. foto: ZVVZ USK

Jedno auto už bylo pryč, šlo o fabii Danielle Robinsonové, americké reprezentantky. „Ale dalších šest ohrožených vozů jsme zachránili a převezli je na placené parkoviště na Letenskou pláň. Jen si pro ně hráčky musely po zápase dojít, ale po vítězství je to tolik nemrzelo,“ líčí Kučera.

Patálie s parkováním u haly Královka v sousedství Stromovky se táhne už delší dobu. Vlastně už dva roky - tak dlouhou tam basketbalistky pražského klubu působí. Parkovací zóny se postupně zpoplatňovaly, část parkoviště padla na „výdech“ z tunelu Blanka.

Basketbal na ledě? Zápas, při kterém šlo o zdraví, byl předčasně ukončen

„Posledním hřebíčkem bylo, když loni dvě třetiny placených míst přemalovali taky na modrou zónu. Od té doby jsem se stal sběratelem pokutových lístků - hráčky používají modré klubové škodovky a pokut je až až. Pokaždé je to na udání, což policie musí řešit,“ dodává manažer.

Podle něj policie nebere zřetel na skutečnost, že hráčky mají na autech jmenovky, jsou mezi nimi i vicemistryně světa z roku 2010 Burgrová s Elhotovou nebo letošní evropské šampionky Petrovičová s Ajdukovičovou ze Srbska. A všechny jsou aktuálními vítězkami prestižní Euroligy.

„Jak říkám, šlo o udání, místní asi náš basketbal nezajímá. Ale v ulici je kromě haly ještě sokolovna, hotel a jediný vchod do obytného domu, takže - pro koho ta modrá zóna vlastně je?“ klade si otázku manažer.

Jezděte na kole, žertuje trenérka

O problému s parkováním už delší čas ví také Natália Hejková, trenérka pražského týmu. „Policie to dosud řešila pokutami, odtahovat auta hráčkám během zápasu na evropské scéně mi připadá jako nevhodné,“ má jasno Slovenka, zkušený trenérský bard. V minulosti se podílela na evropském zlatu žen Ruska a s Ružomberkem či Spartakem Moskva rovněž ovládla Euroligu.

„Tahle situace trvá už druhý rok a všechny nás trápí. V žertu hráčkám říkám, ať jezdí tramvají nebo na kole, jako to dělám já, ale z Dejvic to mám na Letnou blizoučko,“pokyvuje hlavou temperamentní šedesátnice.

Trénovala i ve Valencii a v žádném z jejích předchozích působišť prý se podobná situace neřešila. „Jednak tam jsou basketbalistky se jmenovkami na autech za hvězdy, což tady evidentně nefunguje, ale hlavně - všude měly kluby svá parkoviště. Tohle je opravdu zvláštní situace.“

Američanka by to ani nevěděla

S tím souhlasí i manažer klubu Kučera. „Halu máme v nájmu od společnosti Sportovní areál Praha, která ji má zase pronajatou od magistrátu. Ta společnost jedná s magistrátem i s Prahou sedm, ale na druhé straně vůle evidentně není. Ani Praha sedm tu halu a náš basket ještě evidentně nevzala za své. Třeba se pletu a možná se situace jednou změní, ale zatím žádný náznak nevidím.“

A jak to dopadlo s odtaženou fabií Američanky Robinsonové? „Tu jsme s jedním kolegou přivezli z odstavného parkoviště na okraji města ještě předtím, než hráčky vyšly ze sprch, klub to stálo 2150 korun. Kdybychom jí to neřekli, ani by o anabázi svého vozu nevěděla,“ přibližuje Kučera.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...