Úterý 26. května 2020svátek má Filip 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bauer: Na průdušky se nevymlouvám

Bauer v Novém Městě.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bauer v Novém Městě. | foto: ČTK

PRAHA Na Silvestra se Lukáš Bauer při závodě na 15 kilometrů klasicky téměř dotýkal stupňů vítězů, včera se mu ale ve sprintu na Vysočině stejně jako v Praze nepodařilo prodrat se z kvalifikace.

* Zkuste srovnat sprinty v Praze a v Novém Městě.

 Tady na Vysočině na nás čekala náročnější trať, ale výsledek byl, jak jste viděli, stejný...

* Jak jste prožil silvestrovský večer?

 Chvíli jsme poseděli, neplánovaně jsem vydržel dokonce až do půlnoci. Pak jsem ale okamžitě ulehl a vzbudil se až v devět hodin.

* Silvestrovská patnáctka znamenala vaše dosud nejzdařilejší představení na Tour. Vnímáte i vy, že se vám forma vylepšuje?

 Asi jo, řekl bych, že výsledky určitě nejsou špatný. Ztráta na nejlepší není velká, ale já se snažím moc nemyslet na to, kam bych se mohl v celkovém pořadí Tour posunout.

* Zatímco loni jste v tomto čase prohlásil, že Tour chcete vyhrát, letos stále opakujete, že umístění do páté příčky by bylo skvělé. Neotravuje vás už trochu věčné vysvětlování, že vyhrávat se zkrátka pořád nedá?

 Ale to víte, že bych mnohem radši absolvoval podobnou sezonu jako loni. Jenže letos zatím nemám takovou formu jako před rokem, kdy jsem na Tour kraloval. Taková je holt realita. Kdybych neuspěl na mistrovství světa v Liberci, tak budu celou sezonu hodnotit jako špatnou. Když se mi tam zadaří, tak budu samozřejmě spokojený. Dopředu jsme avizovali, že uděláme vše právě pro úspěch v Liberci, Tour je pouze jakýsi předvoj výsledků.

* Co udělal patnáctikilometrový závod v osmistupňovém mrazu s vašimi zlobivými průduškami?

 Žádný problém jsem při závodě necítil. Já se už ale na ty průdušky nechci vymlouvat.

* Během pěti okruhů se trať při závodě na 15 km místy celkem slušně zahušťovala. Měl jste možnost se za někým aspoň občas sklouznout?

 Právě že moc ne. Chvíli jsem jel s Rehemaaou, ale spíše se mi zdálo, že mě brzdí. No a pak jsem se trochu strkal s Rönningem...

* Už začínáte přemýšlet o nedělním závodu do strmé sjezdovky Alpe Cermis v Cavalese?

 Po sobotní dvacítce si sjezdovku projedu, i když v obráceném gardu (směje se). Určitě se tohohle stoupání nebojím. Faktem ale je, že loni jsem ho přece jenom jel v trochu jiné situaci.

* Co vás zatím na Tour nejvíc překvapilo?

 Že se Dario Cologna začne prosazovat, jsem čekal. Takže kromě mého neúspěchu v prologu, kde jsem ztratil na Teichmanna půlminutu, mě nepřekvapilo snad nic...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

Bojíte se do MHD? Poradíme, jak vybrat auto za jeden plat

Peugeot 206 a Renault Clio | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pandemie koronaviru zvýšila zájem o nejlevnější auta, která představují bezpečnou alternativu k jízdě v MHD. Porovnali...