Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Plážové volejbalistky Hermannová a Štochlová v Edmontonu skončily třetí

Barbora Hermannová (vlevo) a Marie-Sára Štochlová foto: Jiří Seidl, MF DNES

Plážové volejbalistky Barbora Hermannová, Marie-Sára Štochlová obsadily na turnaji Pro Tour kategorie Challenge v Edmontonu třetí místo. V utkání o bronz porazily 2:1 švýcarskou dvojici Esmée Böbnerová, Zoé Vergéová-Dépréová.
  8:42aktualizováno  11:27

Český pár do zápasu nevstoupil dobře a první set prohrál 17:21. O zisku druhé sady Hermannová se Štochlovou rozhodly v dramatické koncovce, kde se dlouho se Švýcarkami přetahovaly o vedení a nakonec uspěly 26:24.

Otáčet skóre musely české reprezentantky i v rozhodující třetí sadě. V závěru totiž pustily Böbnerovou s Vergéovou-Dépréovou do vedení 12:10, pak ale Hermannová se Štochlovou získaly čtyři body za sebou a náskok už nepustily.

V semifinále bylo nad síly české dvojice, která ve čtvrtfinále vyřadila olympijskou vítězku a bývalou mistryni světa i Evropy Lauru Ludwigovou s Louisu Lippmannovou z Německa, brazilské duo Carol a Bárbara.

V prvním setu sice Hermannová se Štochlovou vymazaly šestibodovou ztrátu, ale nakonec ho prohrály 18:21. Ve druhé sadě dokázaly se světovými pětkami držet krok jen do skóre 10:11. Pak Brazilky uhrály šest bodů za sebou a rozhodly.

Turnaj Pro Tour kategorie Challenge

v plážovém volejbalu v Edmontonu

Muži
Finále:

Pedrosa, Campos (18-Portug) - H. Mol, Berntsen (16-Nor.) 2:0 (16, 18)

Ženy
Finále
:
Carol, Bárbara (2-Braz.) - Gottardiová, Menegattiová (7-It.) 2:0 (14, 16)

O 3. místo:
Hermannová, Štochlová (19-ČR) - Böbnerová, Z. Vergéová-Dépréová (9-Švýc.) 2:1 (-17, 24, 13)

Semifinále:
Carol, Bárbara (2-Braz.) - Hermannová, Štochlová 2:0 (18, 15)
Gottardiová, Menegattiová (7-It.) - Böbnerová, Z. Vergéová-Dépréová 2:0 (14, 15).