3. června 2008 16:48 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Beckham a vítězka X Faktoru se objeví na olympiádě

David Beckham se svou manželkou Victorií, členkou Spice Girls. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Beckham se svou manželkou Victorií, členkou Spice Girls. | foto: ČTK

LONDÝN Zpěvačka Leona Lewisová a fotbalista David Beckham budou 24. srpna hvězdami slavnostního ukončení olympijských her v Pekingu.

V průběhu ceremoniálu se Londýn oficiálně ujme role hostitele příští olympiády v roce 2012. Třiadvacetiletá vítězka britské verze pěvecké soutěže X Factor tak prý dostane šanci zazpívat 150 milionům diváků z celého světa, které podle odhadů spektakulární show přitáhne.

Čtyřiatřicetiletý Beckham údajně přiletí ze svého současného působiště v Los Angeles, aby v Pekingu navnadil svět na  nejvýznamnější sportovní akci roku 2012. Rozhodující pro výběr obou osobností podle londýnských organizátorů bylo, že dokonale vyjadřují ducha londýnské olympiády.

"Leona je nová světová hvězda, které se mezi elitu podařilo prorazit doslova z ničeho. Beckham má své kouzlo a celosvětovou prestiž. Byl také v nedávné minulosti klíčovou postavou při snaze získat hry pro Londýn," stojí podle Daily Mirror v prohlášení pořadatelů budoucích her.

ČTK