Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Belaidova přihrávka byla jako od gentlemana, říká ostrostřelec Šenkeřík

Sport

  7:37
Před dvěma lety v dresu Slavie brázdil Ligu mistrů a střílel důležité góly. Postupně však útočník Zdeněk Šenkeřík (28) zmizel ze základní sestavy, odešel hostovat do norského Stabaeku IF a slehla se po něm zem.

Hrdina Slavie Šenkeřík (nbahoře)

Na jaře se po neúspěšné skandinávské misi vrátil do Edenu, ve včerejším zápase s­ Bohemians Praha vyběhl poprvé na trávník a­vstřelil hattrick. "Je můj úplně první v lize," usmíval se na všechny strany fotbalista.

Dal jste v kariéře ještě někdy tři góly v jednom utkání? A kdy to bylo?

To si ani nepamatuji. V české první lize je to určitě můj první hattrick a stoprocentně za něj budu muset něco zaplatit do klubové pokladny.

Mohl byste zrekapitulovat, jak jste k hattricku přišel?

Při prvním gólu Standa Vlček prodloužil centr. Pohyboval jsem se na hranici velkého vápna a snažil se trefit míč do brány. Vyšlo to. Ve druhé situaci mi na hlavu posadil nádherný pas Matej Krajčík. A­ta třetí situace? Smekám před Tijanim Belaidem. Byla to přihrávka před prázdnou bránu z rejstříku fotbalových gentlemanů.

Hodláte mu něčím poděkovat?

To jsem už osobně udělal hned po konci zápasu. Nic mu ale kupovat nebudu.

Gól na 3-1 po Belaidově přihrávce

To bude už hodně dávno. Moc jsem toho v posledních měsících nenahrál a před tímhle utkání byl dost nervózní. Jenže díky výkonu a­gólům to ze mě rychle spadlo.

Myslíte, že jste si hlasitě řekl o­místo v základní sestavě?

Já se budu soustředit na sportovní stránku fotbalu, ve které se pro mě nic nemění, a život jde dál. Skládání sestavy nechám na trenérovi.

Dá se teď říci, že Zdeněk Šenkeřík sám sestřelil Bohemians Praha?

Tak to určitě není a ani být nemůže. Já jsem jen dorážel krásné přihrávky. Dík patří celému týmu. Vyhrát jsme si zasloužili.

Bylo pro vás těžké nastoupit se stále čerstvými vzpomínkami na vyřazení z Ligy mistrů?

V šatně bylo hodně znát, že rozpoložení není ideální. Povinnost nám velela zvítězit a pustit černé myšlenky z hlavy. Zvítězili jsme a­věřím, že se teď vše zlepší a konečně chytíme vítěznou vlnu.

Autor: