Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Benjamínek slaví. Boxer Bojko na ME postoupil jako jediný Čech do osmifinále

Sport

  19:12
CHARKOV - Boxer Vitalij Bojko porazil v prvním kole mistrovství Evropy v Charkově ve váhové kategorii do 75 kg Vitalie Mirzu z Rumunska na body a jako jediný Čech na turnaji postoupil do dalších bojů.

Vitalij Bojko (vpravo) při své premiéře na ME. foto: youtube.com

Bojko, který na Ukrajině debutuje na kontinentálním šampionátu, proti zkušenému Rumunovi skvěle začal, ve druhém a třetím kole pak předvedl zkušený a taktický výkon. Téměř o deset let starší Mirza tak nedostal žádnou šanci na zvrat.

V osmifinále se dvaadvacetiletý mladík z Pražského rohovníku utká s o tři roky mladším Němcem Silviem Schierlem. Oba se letos již jednou střetli, na turnaji v německém Halle slavil triumf 4:1 na body domácí boxer.

Vítěz tohoto souboje si zajistí účast na letošním mistrovství světa, na který vede poprvé cesta pouze z kontinentálních šampionátů. Do německého Hamburku se z Charkova kvalifikuje nejlepších osm boxerů z každé váhové kategorie.

Další dva Češi své úvodní zápasy na turnaji v Charkově prohráli. Již v pátek nestačil Erik Agateljan (do 64 kg) na Seana Josepha McComba z Irska, v sobotu prohrál Zdeněk Chládek (do 69 kg) s Alexandrosem Tsanikidisem z Řecka.

Autoři: ,

Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA
Rozdáváme batolecí mléko ZDARMA

Na cestě mateřstvím se potkáváme s různými výzvami. V případě výživy našich nejmenších představuje kojení ten nejlepší základ. Pokud však kojení...