14. listopadu 2014 19:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Novak ani nemusel předvést, co umí, uznal Berdych po vyřazení

Tomáši Berdychovi se nedařilo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáši Berdychovi se nedařilo. | foto: Reuters

LONDÝN (od našeho zpravodaje) Zatímco vítězný Novak Djokovič si užíval v londýnské aréně oslavy s pohárem pro kalendářní světovou jedničku, Tomáš Berdych zklamaně odpovídal na otázky reportérů. „Novak si zasloužil vyhrát. Ale já nepřišel s hrou, která by mu mohla činit problémy,“ řekl.

Popáté za sebou se kvalifikoval na Turnaj mistrů, jeho nejlepším výsledkem však zůstalo semifinále z roku 2011. Po prohře s Djokovičem ztratil Berdych šanci na postup ze skupiny. „Nebylo moc pochybností o tom, že by se ten zápas mohl vyvíjet jinak,“ uznal 29letý tenista.

VÍCE O ZÁPASE

Dalo se udělat něco víc?
Nedalo.

Nedal vám Djokovič prostor?
Nebylo o tom, že by mě nenechal nadechnout. Spíš jsem já nepřišel s hrou, s kterou bych mu mohl činit problémy, škody. On ani nemusel předvést to nejlepší, co umí.

Jaký byl podle vás jeho výkon?
Určitě si zasloužil vyhrát, o tom nebylo pochyb. Zajistil si post světové jedničky. To ukazuje, jak je skvělý, jak skvěle hrál během celé sezony.

Novak Djokovič slaví vítězství nad Tomášem Berdychem.
Tomáš Berdych při posledním utkání na letošním Turnaji mistrů.
Novak Djokovič přichází na utkání s Tomášem Berdychem.
Srbský tenista Novak Djokovič.

Váš zápas s Djokovičem byl jednoznačný, stejně jako řada dalších na turnaji. Proč se tady hráči tak těžko vrací do zápasu, když jim uteče začátek?
Nevím, ale mohlo by jít i o povrch. Už jsem dostal otázku, jestli je stejný, nebo ne. To se těžko soudí. Těžko si vzpomenout, jaké to bylo před rokem, když jsem hrál od té doby patnáct turnajů. Ale povrch mi připadá dost záludný, nepromine vám žádné chyby. Podle mě je hodně pomalý. Pro nás, kteří se snažíme trefovat podání a hrát útočně, je to složité. S tím se trochu trápíme. Navíc se tu hraje proti nejlepším hráčům světa. Když si to dáte všechno dohromady, vyjdou výsledky, jaké tu jsou.

Ondřej Novotný

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)