17. ledna 2008 8:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych si zahraje o osmifinále

Tomáš Berdych se propracoval do 3. kola Australian Open, když hladce porazil Oscara Hernandeze.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych se propracoval do 3. kola Australian Open, když hladce porazil Oscara Hernandeze. | foto: ČTK

MELBOURNE Nejlepší český tenista Tomáš Berdych postoupil do třetího kola Australian Open. Třináctý nasazený zvládl zápas s přemožitelem Iva Mináře Oscarem Hernandezem ze Španělska, kterého porazil hladce 6:2, 6:1 a 6:3.

O postup do osmifinále, v němž může narazit na světovou jedničku Rogera Federera ze Švýcarska, se poslední český zástupce v mužské dvouhře utká s vítězem duelu mezi Argentincem Juanem Monakem a Američanem Amerem Delicem.

Berdych sice v zápase s Hernandezem udělal 33 nevynucených chyb, ale vynahradil to 34 vítěznými údery. V zápase ani jednou neztratil servis a nepřipustil pochybnosti o svém postupu.

Potvrdila se Berdychova slova, že očekával snadnější zápas než v prvním kole proti Rakušanovi Werneru Eschauerovi. "Nebyl to úplně neznámý soupeř a jsem rád, že se potvrdilo, co jsme říkali. Nezlehčoval bych to, ale jsem spokojený, že to šlo tak rychle," řekl Radiožurnálu.

Český daviscupový reprezentant byl na rozdíl od prvního kola spokojený i s výkonem. "Jenom ten servis by mohl být trošičku lepší, pak už by to bylo tak, jak by se mi to líbilo," dodal Berdych.

Ve třetím kole je mezi ženami druhá nasazená Světlana Kuzněcovová z Ruska, která ve dvou setech vyřadila Bulharku Cvetanu Pironkovovou. Postoupila rovněž Američanka Venus Williamsová.

Lidovky.cz, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?