9. října 2011 14:57 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych: Vítězství mě přiblížilo k Turnaji mistrů

Tomáš Berdych oslavuje vítězství | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych oslavuje vítězství | foto: ČTK

PEKING Český tenista Tomáš Berdych neskrýval nadšení ze své hry, která mu na turnaji v Pekingu přinesla šestý titul v kariéře. V dnešním finálovém duelu stupňoval svůj výkon a po ztracené první sadě suverénně přehrál Chorvata Marina Čiliče.

"Toho titulu si strašně moc vážím," řekl Berdych krátce po finále v telefonickém rozhovoru s ČTK. "Byl to skvělý týden, skvělý turnaj od začátku do konce. Nejvíc jsem spokojený s předvedenou hrou. Od prvního kola šla nahoru a zápas od zápasu to bylo lepší a lepší. Vyvrcholilo to ve finále, které bylo strašně těžké," uvedl Berdych.

O FINÁLOVÉM ZÁPASE ČTĚTE VÍCE

Cestou do finále Berdych porazil mimo jiné bývalého hráče světové desítky Jürgena Melzera a v semifinále zdolal světovou šestku Jo-Wilfrieda Tsongu. Ve finále prohrál s Čiličem úvodní set, ale zvládl koncovku druhého a třetí sadě už dominoval.

"Neměl jsem celý týden výkyvy. Dařilo se mi tempo stupňovat, vždycky šla moje hra jenom nahoru a neztrácel jsem zbytečně podání," mohl se pochválit Berdych. "Dařilo se mi hrát v zápasech lépe a lépe a to se na soupeři podepíše. Vypadá to, že nehraje špatně, ale začne dělat lehký chyby. K tomu ho ale musíte donutit," dodal.

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych

Tomáš Berdych se v Pekingu představil ve výborné formě

Šestadvacetiletý daviscupový reprezentant se spoléhal na výborný servis, ale jeho doménou především v semifinále a finále byl důrazný return. "Servis je sice hezká věc, ale v dnešní době se začíná víc projevovat, když někdo dokáže výborně returnovat a soupeře dostane pod tlak. To je, myslím, modernější styl," uvažoval Berdych.

Zranění Berdycha netrápilo

Problémy s ramenem, kvůli kterým nedohrál turnaj v Cincinnati a grandslamové US Open, jsou definitivně pryč. "Rameno jsem ani v jednom zápase necítil, je v pohodě," řekl Berdych. Obecně se cítí ke konci sezony fyzicky výborně, což bylo v zápasech dobře patrné. "Hodně se osvědčilo, že jsme v létě zkusili jiný styl přípravy. Kromě tréninku a turnajů byl čas i na odpočinek a ukazuje se to jako dobrá volba." Vítězství v Pekingu výrazně přiblížilo Berdycha ke kvalifikaci na elitní Turnaj mistrů, který se uskuteční koncem listopadu. "Ano, je to velký krok k Londýnu, to je bez debat. Pořád mě i mé soupeře ale čekají ještě tři turnaje a ve hře je velká porce bodů, takže se nesmím spokojit s tím, co se mi teď povedlo, a musím hrát dál," řekl Berdych.

Další body může přidat příští týden na turnaji série Masters v Šanghaji. Třeba mu k tomu pomůže i bradka, která mu raší na bradě. "Já se vždycky neholím během turnaje a teď jsem to nestihl před začátkem, proto je to možná víc vidět," smál se Berdych s tím, že bude zvažovat, zda se před Šanghají oholí. "Musím nad tím zapřemýšlet. Nemělo by se to přerušit, takže to možná ještě týden nechám."

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!