Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Berdych začne utkání tenistů v Belgii proti Rochusovi

Sport

  13:08
BELGIE - Tomáš Berdych rozehraje utkání tenistů v prvním kole Davisova poháru proti Belgii. Soupeřem české dvojky bude v pátek od 13 hodin na měkké antuce v Bree Olivier Rochus. Druhu dvouhru obstarají Radek Štěpánek a Xavier Malisse. Pořadí zápasů určilo dnešní losování.

Tomáš Berdych při podání na Australian Open foto: Reuters

Češi se v Belgii pokusí odrazit ke stejné cestě jako loni, kdy poprvé po 29 letech postoupili do finále. V boji o salátovou mísu v prosinci ale nestačili na Španělsko, kterému podlehli 0:5.

"Přijeli jsme sem vyhrát a těžko se můžeme vymlouvat na to, že bude kurt měkký a budou tam díry," řekl kapitán Jaroslav Navrátil v Belgii.

Papírovými favority jsou Češi
"Papírovými favority jsou Češi. Oni musí vyhrát, což je občas dobré pro tým, když nemá co ztratit," uvedl Malisse, který porazil českou jedničku Štěpánka začátkem února na turnaji v San Jose.

Do čtyřhry Navrátil tradičně nahlásil zbývající členy týmu Lukáše Dlouhého a Jana Hájka, ale v sobotu tým určitě změní. Belgičané spoléhají na dvojici Olivier Rochus, Steve Darcis.

Nedělní program pak otevře souboj jedniček Štěpánka s Olivierem Rochusem a zápas uzavřou Berdych a Mallise, bývalý devatenáctý hráč světa, který se po dvou letech vrátil do stovky žebříčku.

S Belgií hrají Češi již pojedenácté v historii a mohou vylepšit bilanci 7:3. Předloni snadno vyhráli v Ostravě, ale naposledy na belgické půdě před jedenácti lety v Gentu prohráli.

Program: Belgie - Česká republika (Bree, antuka): Pátek: 13:00 O. Rochus (59. dvouhra ATP) - Berdych (25.), Malisse (87.) - Štěpánek (17.), Sobota: 14:00 Darcis, O. Rochus - Dlouhý, Hájek, Neděle: 13:30 O. Rochus - Štěpánek, Malisse - Berdych.

Přímé přenosy odvysílá ČT2.

Autor: