6. února 2015 20:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Silnější prožitek než na olympiádě, pochvaloval si Nové Město Moravec

Česká smíšená štafeta slaví stříbro, čelem Ondřej Moravec a Gabriela Soukalová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká smíšená štafeta slaví stříbro, čelem Ondřej Moravec a Gabriela Soukalová. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

NOVÉ MĚSTO Do cíle vjížděl po jedné lyži a s vyplazeným jazykem. Stejně jako loni na olympiádě v Soči, kde dovedl smíšenou štafetu biatlonistů k bronzu. V Novém Městě na Moravě svým typickým gestem slavil Ondřej Moravec 2. místo svého týmu v závodě Světového poháru.

Příště, pokud bude platit posloupnost, už Češi oslaví vítězství. „Nebylo k němu daleko, ale i tak je to pro nás velký úspěch,“ radoval se finišman. „Třeba se dočkáme.“

Konec závodu byl podobný s olympiádou, že?
Ale atmosféra byla úplně jinde než na olympiádě, tam těch lidí nebylo tolik. Olympiádu bych stavěl výš, ale ten prožitek byl možná tady silnější, protože lidi dělají strašně moc.

Byla atmosféra o chloupek lepší než při mistrovství světa?
Já bych řekl, že o pořádný chlup. Na stadionu to nedokážu úplně posoudit, neznám přesnou kapacitu, ale to, co se dělo na trati, to bylo něco neuvěřitelného. Takový řev jsem nezažil nikde. Trenéři tam sice stáli, ale nebylo slyšet jediné slovo, které řekli. Klapaly pusy, ale co říkali, absolutně nevím. Kam se hrabe Německo, to bylo neskutečné.

Ondřej Moravec se chystá ke střelbě vleže. Ta se mu povedla na výbornou.

Ondřej Moravec se chystá ke střelbě vleže. Ta se mu povedla na výbornou.

Kolik tohle dodá síly?
Pokud ji člověk má, tak hodně, ale v tom posledním kole už je to o morálu. Úplně jsem se necítil, bolelo mě všechno, ale to není moc o silách, ale o tom, že se člověk zmáčkne takovým způsobem, jak by to normálně neudělal. Jede na 110 procent.

V závěru jste Nora Böa doháněl?
Ještě jsem to zkoušel. Říkal jsem si, že stačí, když poleví, že bych ho dotáhl na pět sekund a pak už je to kousek. Kolikrát se takto někdo zlomí. Hlásili mi, že něco stahuju, ale ke konci už jsem věděl, že to nejde. Vzal si vlajku a to už by bylo nefér, kdybych to na něj zkoušel. Řekl jsem si ok, vyhráli.

Dobíjení na poslední položce mrzí?
To víte, že mrzí. Zase jsem rád za toho ležáka, tam si myslím, že jsem to zvládl, povedlo se mi absolutně nic nevnímat. Z té ležky si skoro nic nepamatuju, to je dobré. Ale na tom stojáku už jsem se nedokázal zkoncentrovat, jak bylo potřeba.

Ondřej Moravec dobíhá do cíle na druhém místě za vítěznými Nory.
Michal Šlesingr při střelbě v závodě štafet v Novém Městě na Moravě.

Jak jste dokázal v tom hukotu nic nevnímat?
To je právě ono, nevím. Kdybych to věděl, tak jsem to udělal i na tom stojáku. Tady se o tom pořád vedou debaty, je to věčné téma. Kdybych to uměl, udělám to pokaždé a bylo by to o hodně jednodušší. U stojáku jsem se možná bál toho, že to nedám, zbytečně jsem si to hlídal. Tarje to tam nasmažil, já jsem střílel trochu pomaleji. A možná na zbytečně velkou jistotu. Bohužel, teď už to zpátky nevezmeme, aspoň se poučím do dalších závodů.

Zbyly vám síly do sprintu?
Určitě. Ale v závodě na to nemyslím, závodím ten den a co bude zítra...

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...