Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Biatlonová štafeta bojovala o medaili, nakonec skončila sedmá

Sport

  21:01aktualizováno  22:19
WHISTLER/PRAHA - Nikdo s nimi nepočítal, přesto bojovali přes půl závodu o medaili. Nakonec české biatlonové kvarteto Jaroslav Soukup, Zdeněk Vítek, Roman Dostál a Michal Šlesinger vybojovalo skvělé sedmé místo. Zvítězili Norové před Rakušany a Rusy.

Norský fenomén Björndälen. foto: Reuters

Na prvním úseku se velmi dobře vedlo Soukupovi, ten sice jednou minul ve stoje, ale podobně se dařilo i dalším štafetám. Díky skvělému běžeckému výkonu nakonec předával český reprezentant svému parťákovi Vítkovi na šestém místě.

VANCOUVER ON-LINE

Zkušený Zdeněk Vítek se sice nevyhnul chybám ani při střelbě v leže, ani ve své neoblíbené stojce (minul až poslední terč z pěti), přesto se kvůli nepřesné střelbě ostatních dokázal propracovat až na páté místo.

To v běhu ještě vylepšil o jednu pozici a Romanu Dostálovi v polovině závodu předával na čtvrtém místě se ztrátou 7,9 vteřiny na vedoucího Nora Emila Hengleho Svendsena a minimálním odstupem od třetího Švéda a druhého Rakušana. Další štafety již ztrácely.

Biatlonová štafeta.

Třetí úsek ale hodně pořadím zamíchal. Od zbytku světa se odpojila vedoucí rakousko-norská dvojice, stíhaná Rusy. Ti sice stříleli nejlépe, ale srážel je pomalejší běh. Na čtvrtém místě se udržely Švédové. Bohužel pro české barvy ale výrazně ztratil veterán Roman Dostál, který do posledního úseku předával na pátém místě s minutovou ztrátou na třetí místo.

Nejlepší český závodník Michal Šlesinger v propadu pokračoval, ani jemu se nepovedla střelba a po druhé ve stoje se přes něj přehnali i Francouzi s Němci. Český biatlonista nakonec finišoval na sedmém místě. Z vítězství se radovali Norové, za které jel poslední úsek fenomenální Björndalen.

Norská vítězná štafeta.

Legendární Nor ve střelbě chyboval jen dvakrát, ale Rakušan Suman na první položce musel na trestný okruh a bylo rozhodnuto. Björndalen se mohl v cíli radovat již ze své jedenácté olympijské medaile, z toho šesté zlaté. Ve spurtu o druhé místo nakonec Suman udolal olympijského šampiona Usťugova z Ruska.

BIATLONOVÁ MUŽSKÁ ŠTAFETA NA 4x7,5 KM

1. Norsko (Hanevold, Boe, Svendsen, Björndalen) 1:21:38,1 (0 tr. okruhů+7 dobíjení), 2. Rakousko (Eder, Mesotitsch, Landertinger, Sumann) -38,6 (1+8), 3. Rusko (Čerezov, Šipulin, Čudov, Usťugov) -38,8 (0+4), 4. Švédsko -1:23,9 (1+10), 5. Německo -1:37,9 (2+7), 6. Francie -1:38,1 (1+9), 7. Česko (Soukup, Vítek, Dostál, Šlesingr) -2:17,1 (0+9), 8. Ukrajina -2:47,0 (0+4), 9. Švýcarsko -2:58,7 (0+9), 10. Kanada -3:12,6 (0+7).

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...