5. září 2011 13:04 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Biker Kulhavý ukázal záda celému světu

Jaroslav Kulhavý s medailí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Kulhavý s medailí | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

CHAMPÉRY/PRAHA V sázce byl vůbec první titul mistra světa českého jezdce v cross country horských kol a Jaroslav Kulhavý to dokázal. „Splnil se mi sen. Mám trikot, ale taky to byl nejtěžší závod mojí kariéry. Teď mi ještě zbývá olympiáda. Když hráli naši hymnu, měl jsem na krajíčku,“ přiznal suverén sezony pro server MTBS.

Šestadvacetiletý Kulhavý, který projel cílem o 47 vteřin před Ninem Schurterem, se společně s dalšími favority držel od úvodu vpředu. Po pátém ze sedmi kol už jezdili vpředu se Schurterem, za nimi zůstali obhájce titulu Hermida ze Španělska a Francouz Absalon. V šestém kole již Kulhavý pospíchal k cíli sám a po dekorování uvedl, že titul mistra světa je mezi jeho úspěchy absolutně nejvýš.

„Svěťák je jedna věc, ale mistr světa je vidět víc. Už jenom pro ten duhový dres. Lidé, kteří tomu rozumí, třeba řeknou, že svěťák je víc, ale pro mě je titul mistra světa na nejpřednějším místě,“ citovala šampiona a vítěze pěti ze sedmi letošních závodů Světového poháru agentura ČTK.

Po bitvě o zlato ujel Schurterovi, největšímu soupeři v sezoně. Jenže v polovině závodu začalo pršet...

„V tu chvíli jsem věděl, že to bude neskutečná loterie. Na trati bylo hrozně moc kořenů a míst, kde se dalo uklouznout. Navíc jsem byl trochu nervózní, protože jsem si při štafetě narazil žebra, ale to už jsem věděl, že to rozdýchám. A Nino se pak zlomil, přiznal, že mu ztuhly nohy,“ pravil.

Myslí na olympijské zlato

Jak dál? Kulhavý doufá, že si šňůru výborných výsledků protáhne až do olympiády v Londýně. „Na olympijské zlato myslím. A hlavně vím, že je reálné,“ uvedl. „Jenže je třeba na zlato nejen myslet, ale taky pro to něco dělat,“ řekl už před šampionátem pro LN.

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA VN ROZVODNY

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 27 000 - 28 000 Kč