Sobota 27. července 2024, svátek má Věroslav

jen za 49  Kč / 1. měsíc

Björndalen prohrál finiš o olympijské zlato

16:16
SAN SICARIO - Norský biatlonista Ole Einar Björndalen přišel v závěrečné cílové rovince o vítězství v dnešním stíhacím závodu na 12,5 kilometru. O šesté zlato ho připravil Francouz Vincent Defrasne.

Vincent Defrasne vyhrál závod v biatlonu na 12,5 km mužů. V závěrečné rovince předstihl Nora Björndalena. foto: MLADEN ANTONOVAFP

Francouz, který už má jedno zlato a dva bronzy ze štafet na olympijských hrách či mistrovstvích světa, získal ve svých 28 letech svůj vůbec první medailový úspěch v individuálním závodu na velké akci.

Björndalen startoval jako čtrnáctý, ale rychle se posouval kupředu. Po třetí střelbě už byl druhý a odolával mu jen Defrasne. Kilometr před cílem ho Nor při sjezdu předjel a zdálo se, že mu již nic nestojí v cestě za šestým olympijským zlatem.

Defrasne, pátý po sprintu, navíc při poslední obrátce zakopl, v posledních desítkách metrů ale ale Björndalen na jeho nečekané zrychlení nestačil.

Björndalen nicméně přidal do své bohaté sbírky celkově již osmou olympijskou medaili a s pěti zlatými a třemi stříbrnými zůstává čtvrtý v pořadí nejúspěšnějších sportovcům všech dob na zimních hrách.

Pro svůj druhý kov v Turíně si dnes doběhl německý veterán Sven Fischer. Vítěz sprintu sice po dvou chybách hned při první střelbě ztratil vedení, ale poslední dvě položky zvládl čistě a prodral se na třetí příčku. Nejlepší z kvarteta českých biatlonistů Zdeněk Vítek nadějné jedenácté místo ze sprintu neudržel. V závěru závodu nezvládl střelbu a byť byl průběžně i šestý, cílovou čáru protnul jako šestnáctý.