Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Bohemians porazili ligové Brno

14:52
PRAHA - Fotbalisté Bohemians 1905, kteří hrají třetí ligu, dnes v zápase na zimním turnaji Tipsport Cup porazili ligový tým Brna 2:0. Na turnaji obsadí třetí místo. O prvenství se utkají Teplice a Slavia.

Fanoušci Bohemians 1905 (ilustrační foto) foto: Hynek Glos, Lidové noviny

O výhru "klokanů" se postarali ještě v prvním poločase přesnými trefami Lukáš a Dian, který v 38. minutě proměnil penaltu. Brno dohrávalo zápas bez vyloučeného Siegla.

Brnu se utkání vůbec nepovedlo. Už v sedmnácté minutě malátně působící mužstvo inkasovalo poprvé, když Lukáš napřáhl z trestného kopu a na jeho dalekonosný pokus brankář Václavík vůbec nezareagoval. Další rána stihla Jihomoravany ve 38. minutě, když Siegl v pokutovém území zahrál rukou, byl vyloučen a penaltu vzápětí proměnil Dian.

Přesilovku hrající Pražané pak náskok v pohodě uhlídali, neškodné Brno se už nezmohlo ani na korekci výsledku. "Nezahráli jsme dobře. Někteří mladí hráči si musejí uvědomit, že liga bude úplně o něčem jiném. Do jejího začátku je tedy před námi spousta práce," uvedl brněnský kouč Josef Mazura.