8. října 2018 20:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bojovnice Ptáčková se stala mistryní světa v hand to hand combat firhting

Martina Ptáčková se raduje z trofeje pro mistryni světa | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Ptáčková se raduje z trofeje pro mistryni světa | foto: Martina Ptáčková

tula Koncem září se konalo mistrovství světa v hand to hand combat/fighting v ruské Tule. Jako jediná z českých bojovníků se do něj dostala Martina Ptáčková a stala se mistryní světa.

Na mistrovství se sjela celá špička těch nejlepších závodníků z různých bojových disciplín z mnoha koutů světa napříč všemi kontinenty.

Všichni závodníci jsou na tomto mistrovství opravdu na vysoké úrovni. Scházejí se zde mistři světa či vítězové ze všech odvětví bojových sportů a je to opravdu podívaná. Dá se říct, že každý je mistrem svého oboru. 

Proti sobě nastupují například mistryně světa v kickboxu a její soupeřka mistryně světa v sambo či jiné kombinaci. 

Každý závodník musí mít dovednosti i z ostatních disciplín. Je to trochu na způsob MMA, ale s trochu jinými pravidly. Rozhodčí zde do zápasu skoro nezasahuje.

„Neměla jsem strach, ale cítila velký respekt. Člověk udělá jednu chybu a je konec. Na zápasy jsem šla, ale pozitivně naladěná. Někdo se narodí bojovníkem, druhý je fotbalista a tanečník. Každý sport má svá úskalí,“ uvádí Ptáčková.

Ve finále poměřila síly s domácí bojovnicí, která měla za sebou velkou podporu fanoušků. 

„Úspěšně jsem prošla kvalifikačními a eliminačními boji až do finále, kde mě ve finále čekala domácí ruská závodnice, která se tam těšila velké podpoře diváků, kterých bylo v hale požehnaně,“ přiznala Ptáčková.

„Od začátku jsem, ale dala najevo, kdo bude mít v tomto zápase navrch. Držela jsem se taktických pokynů a od začátku si vytvářela bodový náskok. Svůj výkon jsem korunovala v závěru zápasu, kdy jsem Rusku poslala několika přesnými údery k zemi,“ popsala finálový zápas česká zápasnice. 

„Otřesená Ruska už nebyla schopná většího odporu, a tak jsem zápas dotáhla do vítězného konce ještě před řádným časovým limitem. Tímto vítězstvím jsem přerušila dlouhotrvající nadvládu Rusek a ostatních závodnic z bývalého Sovětského svazu a stala se světovou šampionkou,“ dodala Ptáčková.

Lidovky.cz

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz