Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bolt: Chci se stát legendou

Usain Bolt se přišel podělit o radost s fanoušky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt se přišel podělit o radost s fanoušky. | foto: JEWEL SAMAD AFP

MANCHESTER Trojnásobný olympijský vítěz a světový rekordman Usain Bolt se rozhodl, že nebude v Londýně v roce 2012 obhajovat své olympijské vítězství z Pekingu v běhu na 100 metrů. Dvaadvacetiletý nejrychlejší muž světa z Jamajky se prý totiž chce soustředit na delší sprinty a stát se tak legendou na atletické dráze.

"Můj trenér chce, abych v příštím roce začal běhat také 400 metrů, a já myslím, že se tak stane. Chci se stát takovým atletem, jakým byl například Michael Johnson," prohlásil Bolt v Manchesteru, kde v neděli předvedl nejrychlejší běh v historii na netradiční trati 150 metrů. "Je jasné, že všechny tři tratě najednou běhat nejde," vyhlásil Bolt.

Jamajčan se tak v budoucnu hodlá koncentrovat na tratě 200 a 400 m. Této kombinaci vládl v minulosti právě Johnson, jemuž Bolt v Pekingu sebral světový rekord na dvoustovce, na níž jako nadějný junior začínal. "Chci světový rekord také na 400 metrů," prohlásil Bolt. Ten má hodnotu 43,18 sekundy a Johnson ho zaběhl na MS v Seville před deseti lety.

"Teď je ta pravá doba něco změnit, protože se chci stát atletickou legendou. Chci být prvním mužem planety, kdo bude držet světové rekordy na 100, 200 a 400 metrů," konstatoval vytáhlý Jamajčan. "Když to dokážu, pak se stanu atletickým králem jako Michael Johnson," prohlásil s tím, že tak chce i vylepšit image atletiky jako královny sportu.

"Že se lze stát úspěšným bez dopingu," vysvětlil muž, který vyhrál tři zlaté medaile v Pekingu v závodech na 100, 200 a 4x100 metrů vesměs ve světových rekordech. "Právě doping tento sport hodně zničil a je důležité, že lidé jako já mu mohou pomoci," vysvětloval. "A podobně přemýšlí i Tyson Gay," připomněl amerického soupeře.

Premium

Nemilosrdná věznice Mírov. Hodina světla denně zlomí i ty největší bosse

Věznice Mírov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslední kamenný schod je sešlapaný, obroušený do lesku a jako by se prohýbal pod tíhou všudypřítomného zla. Denně na...

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!