15. prosince 2008 14:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bolt se za dva roky zaměří na čtvrtku

Usain Bolt se přišel podělit o radost s fanoušky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt se přišel podělit o radost s fanoušky. | foto: JEWEL SAMAD AFP

LONDÝN Hvězda letošní olympiády Jamajčan Usain Bolt by se chtěl v roce 2010 pokusit o překonání světového rekordu na čtyřstovce. Trojnásobný olympijský vítěz předpokládá, že právě tehdy na to bude dobrá doba.

"V roce 2010 nebudou žádné důležité šampionáty, tak bude čas se koncentrovat na čtvrtku. Trénink na ni je mnohem tvrdší, ale přemýšlím o ní. Každý chce překonat rekord," nechal se slyšet nejrychlejší muž planety.

Dosavadní maximum v běhu na 400 metrů drží Američan Michael Johnson časem 43,18 sekundy z roku 1999. Bolt už této legendě světové atletiky letos uzmul historický čas na poloviční trati, a tak zřejmě není nereálné ani pokoření této mety. 

V případě, že by se mu to podařilo, stal by se dvaadvacetiletý Jamajčan prvním běžcem, který by měl v držení všechny sprinterské rekordy. Zatím je jeho jméno uvedeno u nejlepšího času na stovce, dvoustovce a ve štafetě na 4x100 metrů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz