10. listopadu 2008 18:50 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Brankář Lehmann chce kvůli rozhodčím ukončit kariéru

Jens Lehmann zdraví fanoušky po prohraném finále Eura | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jens Lehmann zdraví fanoušky po prohraném finále Eura | foto: ČTK

BERLÍN Fotbalový brankář Jens Lehmann zvažuje, že kvůli rozhodčím ukončí kariéru. Devětatřicetiletý gólman Stuttgartu tak chce protestovat proti kvalitě sudích v bundeslize.

"Asi s tím praštím. Rozhodčí jsou tady pro hráče, ne pro delegáty, kteří o jejich výkonu budou psát hlášení," řekl Lehmann po nedělní remíze 2:2 s Frankfurtem. V tomto utkání dostal žlutou kartu, když si postěžoval na simulujícího protihráče. Pro bývalého reprezentanta to byla už třetí karta za protesty v sezoně.

"Tentokrát jsem neřekl ani jedno sprosté slovo. Jeden z hráčů Frankfurtu předstíral zranění, abychom nemohli jít do protiútoku. Rozhodčí mi vysvětlil, že kvůli zranění musel zastavit hru. Jenže ten hráč pak okamžitě vyskočil na nohy a ani neodešel za lajnu, aby byl ošetřen," popsal incident Lehmann.

"Tak jsem sudímu řekl: Koukej, vůbec nic mu není! A za to jsem dostal žlutou kartu. Neuvěřitelné," dodal spoluhráč českého záložníka Jana Šimáka.

ČTK