Sobota 6. června 2020svátek má Norbert 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Britský tisk píše o Berdychově výhře jako o 'seismickém šoku'

Tomáš Berdych - Roger Federer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych - Roger Federer | foto: Reuters

LONDÝN Britský tisk označil středeční vítězství Tomáše Berdycha nad obhájcem wimbledonského titulu Rogerem Federerem za "seismický šok". Současně média kritizovala švýcarského hráče, že nedokázal ocenit Berdychův výkon a svou porážku přičetl zranění.

The Independent napsal, že Berdychovo vítězství odpovídá otřesu v horní části tenisové Richterovy stupnice. Také The Guardian píše o "seismickém šoku" a o největším překvapení turnaje, přestože už utkání prvního kola s Alejandrem Fallou ukázalo, že Federer je zranitelný. Podle The Daily Telegraph je Berdych v životní formě a krůček od naplnění dětských snů.

VÍCE ČTĚTE ZDE

"Čtyřiadvacetiletý Čech potřeboval jen čtyři sety, aby ilustroval Federerovu zranitelnost. Hrál lépe v den, kdy Federerova hra nefungovala," napsal The Guardian. "Později si Federer stěžoval na problémy se zády a nohou, ale neměl by se vymlouvat. Byl to Berdychův den," zdůraznil list.

Také podle The Daily Telegraph byl Federer při tiskové konference po zápase netypicky podrážděný. "Švýcarský šampion obvykle umí prohrávat - i když v tom nemá moc velkou praxi, ale Tomáš Berdych si zaslouží větší ocenění, než od Federera dostal," podotkl list. "Možná byl prostě v té chvíli trpce zklamaný a možná si uvědomil, že už věci nebudou úplně stejné." "Je škoda, že nepřiznal Berdychovi větší zásluhy," uvedly The Times pod titulkem "Šestinásobný šampion přičítá porážku s českým tenistou tomu, že nebyl fit". Přes všechny Federerovy stížnosti na to, že hrál špatně, oba tenisté ukázali spoustu úžasného tenisu, zdůraznil list.

Podle The Sun nemohl Federer uvěřit, co se mu proti Tomáši Berdychovi stalo. "Naříkal nad zraněnou nohou a zády, nad únavou a tvrdil, že se nemůže dočkat, až odjede na dovolenou. Rozhodně neprohrál s grácií," uvedl bulvární deník a ocenil výkon českého tenisty, kterému se "podařilo jedno z největších překvapení všech dob".

Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....