Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Brňanky končí, prohrály se Spartakem

18:24
MOSKVA - Basketbalistky Brna a obhájkyně loňského prvenství po pěti letech nepostoupily do Final Four Evropské ligy. V rozhodujícím zápase prohrály se Spartakem Moskva 59:72.

Basketbalistky Gambrinusu Brno neuspěly v utkání se Spartakem Moskva a prohrály 59:72. foto: Igor ŠefrČTK

Ve finálové čtyřce jsou kromě Spartaku zatím další ruský tým Samara a francouzské Bourges. O posledním účastníkovi se rozhodne v zápase mezi Fenerbahce Istanbul a španělskou Valencií.

(Spartak Moskva 73:58, 63:81 a 59:72).

Brňanky byly před utkáním v Moskvě, kde dokázaly minulé úterý senzačně zvítězit, ve složité pozici. Už tak úzký kádr se ještě ztenčil kvůli absenci reprezentantky Jany Veselé, kterou před dnešním duelem skolila angína. Trenér Jan Bobrovský tak mohl využít jen šest hráček do pole.

Obhájkyně titulu sehrály s vítězem základní části Euroligy statečnou partii, ale stejně jako v pátek byl tým v čele s hvězdnými Američankami Taurasiovou, Thompsonovou a Whitmoreovou nad jejich síly. V úvodu se oba celky přetahovaly o vedení. Brno dokonce po trojce kapitánky Machové v 13. minutě vedlo 25:24, to ale bylo naposledy v celém utkání.

Spartaku se na konci první půle povedl 12 bodový trhák na 42:30. K neudržení byla hlavně Taurasiová, autorka 17 bodů. Brňankám se do přestávky podařilo z manka čtyři body ukrojil, pivotka Kulichová navíc hned po nástupu do třetí čtvrtiny přidala další koš. Blíže než na šest bodů však Brňanky rozdíl snížit nedokázaly.

Spartak v závěru nasázel Brnu sedm bodů za sebou, minutu před koncem třetí desetiminutovky polská střelkyně Bibrzycká navíc trefila další trojku (58:43). Když v 31. minutě Taurasiová uspěla při dalším trojkovém pokusu, vedl už Spartak o dvacet bodů. Brno přesto závěr utkání nevypustilo a hlavně díky trojici Machová, Vítečková, Žirková odvrátilo debakl na konečný rozdíl 13 bodů.