Pondělí 14. června 2021svátek má Roland 22 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bronzová Koukalová: Za blbost se platí. Na první střelbě jsem byla nervózní

Gabriela Koukalová slaví bronz ve stíhačce na MS 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gabriela Koukalová slaví bronz ve stíhačce na MS 2017. | foto: ČTK/AP

hochfilzen Stíhačku v pravém slova smyslu absolvovala v rámci tohoto závodu na mistrovství světa česká biatlonová královna Gabriela Koukalová, která vyrážela na desetikilometrovou trať z první pozice díky zlatu ze sprintu. Po heroickém výkonu nakonec vybojovala bronz, první český z této disciplíny na světových šampionátech.

Na první střelbu zalehávala Koukalová první před Němkou Laurou Dahlmeireovou, jenže ze střelnice musela na dva trestné okruhy a na trať se vrátila až třináctá ze ztrátou 42 sekund na svoji velkou rivalku.

Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová v cíli stíhačky na MS 2017.
Gabriela Koukalová a Laura Dahlmeierová v cíli stíhačky MS 2017.

Proč? „Za blbost se platí, přijela jsem na první položku nervózní a omylem mi natřikrát nevystřelil náboj, jednou si ho skřípla, podruhé vyhodila, potřetí nedocvakla zásobník,“ vysvětlila po závodě pro Českou televizi obří zdržení při první ležce.

STÍHAČKU ŽEN NA BIATLONOVÉM MS JSME SLEDOVALI V PODROBNÉ ON-LINE REPORTÁŽI ZDE!

Kde kdo v tu chvíli Koukalové medailové ambice odepsal. Ostatně podobně na tom byla také ona sama. „Po tomto incidentu jsem se rozloučila s jakoukoliv šancí na medailí, z toho comebacku jsem překvapená,“ vyprávěla dál sedmadvacetiletá závodnice, která předvedla strhující stíhačku.

Nezastavil ji ani další trestný okruh při první střelbě ve stoje. Na poslední položce totiž odstřílela stejně jako Dalhmeierová a nakonec druhá Běloruska Darja Domračevová čistě. Na rozdíl od Finky Kaisy Mäkäräinenové.

„Paradoxně jsem na tu poslední střelbu soustředila nejméně, protože jsem už neměla sílu. Byla to taková ta naučená automatika,“ usmívala se rodačka z Jablonce. Zmařená šance na lepší medailové postavení ji ale mrzela.

„Dneska to bylo strašně blízko, běžecky jsem se cítila skvěle, lyže byly také dobré, je to ode mne taková vyhozená šance,“ našla zajímavý slovní příměr. „V závěru síly chyběly, dojet ty závodnice během dvou kol bylo hodně náročné, přestože byla Darja kousek přede mnou, tak ty tři vteřiny bylo nemožné dojet,“ dodala již dvojnásobná medailistka z letošního šampionátu.

Mistrovství světa v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko)

Ženy - stíhací závod (10 km): 1. Dahlmeierová (Něm.) 28:02,3 (1), 2. Domračevová (Běl.) -11,6 (0), 3. KOUKALOVÁ (ČR) -16,6 (3), 4. Starychová (Rus.) -35,9 (0), 5. Braisazová -36,1 (1), 6. Dorinová Habertová (obě Fr.) -36,3 (3), 7. Mäkäräinenová (Fin.) -37,2 (1), 8. Merkušynová (Ukr.) -48,5 (0), 9. Aymonierová (Fr.) -57,7 (2), 10. Wiererová (It.) -1:02,9 (3), ...31. PUSKARČÍKOVÁ -2:06,1 (5), 34. CHARVÁTOVÁ (obě ČR) -2:12,0 (4).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 26 závodů): 1. Dahlmeierová 783, 2. KOUKALOVÁ 760, 3. Mäkäräinenová 702, 4. Dorinová Habertová 674, 5. Wiererová 517, 6. Chevalierová (Fr.) 471, ...10. PUSKARČÍKOVÁ 437, 22. VÍTKOVÁ 249, 50. CHARVÁTOVÁ 77, 80. DAVIDOVÁ (ČR) 13.

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Bezpečné opalování dětí: Jak vybrat správný opalovací krém?
Bezpečné opalování dětí: Jak vybrat správný opalovací krém?

V létě musíme k pravidelné péči o pokožku dětí přidat i ochranu před slunečním zářením. Dětská pokožka je citlivá, a proto je potřeba volit...