Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Brutální zklamání, řekl o fiasku v Bahrajnu šéf stáje formule 1 Red Bull

Sport

  11:29
Sáchir (Bahrajn) - Stáji Red Bull se v úvodu nové sezony formule 1, ve které chtěli Max Verstappen a Daniel Ricciardo prohánět favorizované týmy Mercedes a Ferrari, zatím příliš nedaří. V Austrálii se ani jeden z jezdců nedostal na stupně vítězů a v neděli v Bahrajnu dokonce kvůli technickým problémům skončili hned v úvodních kolech, což šéf týmu Christian Horner označil za brutální zklamání.

Christian Horner, šéf stáje formule 1 Red Bull. foto: Reprofoto

Ricciardo vyhrál první páteční trénink a odstartoval ze čtvrtého místa, ale závod pro něj skončil ve druhém kole. „Auto přestalo jet. Najednou všechno zhaslo a nešlo s tím nic udělat. Asi byl problém s baterkou. Ale taková je prostě formule, která vám občas vyrve za živa srdce z těla. V jednu chvíli ji milujete, jindy zase nenávidíte,“ uvedl australský pilot.

„Je to škoda, protože jsem cítil, že máme velkou šanci na dobrý výsledek. Vypadnout takhle záhy je nejhorší. Navíc, když to je noční závod, takže na start čekáte celý den, těšíte se na ty dvě hodiny, ale pak je konec po dvou minutách,“ citovala osmadvacetiletého Ricciarda agentura Reuters.

Verstappen nevydržel na trati o moc déle. Po nehodě z kvalifikace a startu z 15. příčky se sice rychle posunul vpřed, ale v boji o desáté místo s mistrem světa Lewisem Hamiltonem poškodil zadní kolo a musel do boxů. Posléze se sice vrátil na trať, ale po chvíli i on musel odstoupit.

„Do zatáčky jsem vjel jako první a pak se samozřejmě vždycky snažíte toho druhého trochu vytlačit. A jak do mě narazil, tak mi píchl levé zadní kolo a rozbil diferenciál,“ popsal dvacetiletý nizozemský pilot incident, ke kterému došlo na začátku druhého kola.

Piloti Red Bullu v minulém ročníku MS obsadili páté a šesté místo za jezdci Mercedesu a Ferrari a před touto sezonou vedení stáje věřilo, že by mohli favoritům konkurovat ještě víc. Jejich plán ale dostal hned z kraje nového ročníku velkou trhlinu.

„Závod v Bahrajnu pro nás byl brutální zklamání,“ prohlásil Horner. „Mrzí nás to především proto, že jsme měli auto, které mohlo bojovat s Ferrari a Mercedesem. Naštěstí další závod v Číně je už za týden,“ přidal.

Autor: