Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Buffalo smetlo Philadelphii o osm gólů

8:08
NEW YORK - Český útočník Radek Bonk byl jedním z hlavních strůjců vítězství Montrealu nad Calgary 5:4. Nejprve ve druhé minutě otevřel skóre a na začátku druhé třetiny vstřelil důležitý kontaktní gól.

První z branek Radka Bonka. foto: ČTK

Do statistik se v úterních duelech NHL zapsal i jeho spoluhráč Tomáš Plekanec, který
asistoval u vítězné branky Alexeje Kovaljova.

Češi byli vidět i v dalších dvou zápasech. Dosud neporažené Buffalo hostilo trápící se Philadelphii a vyprovodilo ji výpraskem 9:1. Za zády gólmana Flyers Roberta Esche skončily i střely Jaroslava Špačka a Jiřího Novotného.

Aleš Kotalík si připsal dvě asistence. To branky Radka Dvořáka a Martina Ručinského k úspěchu St. Louis nevedly. Blues podlehli na vlastním ledě Phoenixu 2:5.

Milan Michálek si v dresu San Jose připsal pátou branku v sezoně. Sharks porazili v domácím prostředí Dallas 2:0 a připravili svému soupeři premiérovou porážku v tomto ročníku. Michálek zůstává nejlepším střelcem svého týmu.

Buffalo - Philadelphia 9:1 (0:0, 6:0, 3:1)
Branky: 21. a 45. Vanek, 35. a 42. Roy, 31. Špaček, 32. Drury, 37. Tallinder, 38. Afinogenov (Kotalík), 44. Novotný (Kotalík) - 42. Carter. Střely na branku: 37:38. Diváci: 18.690.

Montreal - Calgary 5:4 (2:2, 3:2, 0:0)
Branky: 2. a 22. Bonk, 14. a 30. Souray, 36. Kovaljov (Plekanec) - 8. a 14. Lombardi, 21. Kobasew, 28. Phaneuf. Střely na branku: 36:24. Diváci: 21.273.

Edmonton - Vancouver 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 1. Moreau, 4. Thoresen - 58. Näslund. Střely na branku: 20:22. Diváci: 16.839.

St. Louis - Phoenix 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 14. Dvořák (Čajánek), 53. Ručinský - 10. Doan, 34. Scatchard, 43. Comrie, 55. Nolan, 60. Zigomanis. Střely na branku: 27:33. Diváci: 8531.

San Jose - Dallas 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 14. M. Michálek, 37. Bell. Střely na branku: 23:32. Diváci: 16.380.