Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bylo tam osmnáct posr... hráčů, ale dělali, co mohli, říká kouč Cepek

Sport

  16:39
GÖTEBORG (Od našeho zpravodaje) - Věděl, že o prohře jeho týmu rozhodla zbytečná vyloučení a následně využité finské přesilovky. Kouč českých florbalistů Radim Cepek ale své hráče z ničeho nevinil, naopak poněkud expresivně říkal: "Bylo to semifinále mistrovství světa. Na hřišti bylo osmnáct posr... hráčů, ale hráli, co mohli."

Utkání mistrovství světa ve florbalu ČR - Norsko, 6. prosince v Göteborgu. Čásat českého týmu s trenérem Radimem Cepkem. foto: ČTK

Takže jaké je vaše hodnocení zápasu?
Teď jsme smutní, protože jsme prohráli. Ale jinak to byl nádherný zápas. Musím poděkovat hráčům, protože na ploše nechali, co mohli. Ano, dnes to nevyšlo, ale nedá se nic dělat. Musíme zvednout hlavy, protože zítra je další těžký den a musíme se připravit ještě na jeden zápas. Na zápas o bronz.

Útočník Mika Kohonen (vlevo) dává čtvrtý gól Finska.

Dvakrát jste ale hráli zbytečně v oslabení, ve kterých jste pak dostali dva góly. Co k tomu říct?
Třeba vzdálenost Honzy Jelínka... Rozhodčí řekne, že nás už dvakrát za to napomínali, ale nikdo o tom nevěděl. Jsou to ale chyby, které se stávají. Bohužel nás za ně vyloučili a dostali jsme z nich blbé góly! Sami jsme však měli dvě přesilovky, ve kterých jsme nedali šance, což v takových zápasech rozhoduje. A musím zopakovat: Těsný zápas se štěstím na finské straně.

ČTĚTE VÍCE

Ovšem třeba od Toma Ondruška, který si za stavu 3:4 nechal vyloučit za hru rukou, to byla opravdu hloupá chyba.
Nechci urážet, ale vám je padesát (ve skutečnosti 34). Tomovi je dvaadvacet, hraje semifinále mistrovství světa a je z toho od začátku posr... Bylo tam osmnáct hráčů posr... Ale hráli, co mohli. V tu chvíli adrenalin pracuje tak, že udělal chybu. Honza Jelínek taky udělal chybu, ale Finové je dělali taky. To je zápas, to je sport. Nejde to vytýkat hráčům, musím je podpořit.

Mistrovství světa florbalistů, semifinále, ČR - Finsko. Český útočník Jan Natov...

Čtyři minuty před koncem jste za stavu 3:5 hráli přesilovku. Neuvažoval jste, že odvoláte brankáře, aby byla výhoda 6 na 4?
Ne! Výhoda je hrát 5 na 4, když bych tam dal šestého hráče, tak se tam jen plete. Neviděl jsem, že by to mělo mít nějaký úspěch. Navíc kdybychom dostali další gól, už bychom s tím nic neudělali.

V neděli v poledne hrajete o bronz. Nejspíš proti Švýcarům. Je výhoda, že oproti nim máte pár hodin odpočinku k dobru?
Nemyslím si. Týmy jsou výborně kondičně připravené. A jsou připravené, že budou hrát v neděli rozhodující zápas. Z kondičního pohledu nebude mít nikdo výhodu. Je ale dobře, že si kluci mohou odpočinout, jít na hotel a dobře se najíst. Zítra v poledne do toho musíme vlítnout a urvat medaili.

Autor: