Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bylo to prostě crazy, říká Čech Kosnar, který jel na bruslích v bobovém korytě

Sport

  10:30
ST. PAUL/PRAHA - Vrhnout se po hlavě do ledového koryta s dalšími čtyřmi závodníky není žádný med. Red Bull Crashed Ice, ve kterém bruslaři v hokejové výstroji sviští loket na loket více než padesátikilometrovou rychlostí, hostilo americké město Saint Paul. Mezi jezdci nechyběl ani Čech Václav Kosnar. Mladého závodníka zradila kvalifikační jízda, ale atmosféru závodu a adrenalinový zážitek si užil.

I Václav Kosnar si vyzkoušel, co znamená závodit na Red Bull Crashed Ice. foto: Red Bull

Co se vám honí hlavou těsně předtím, než se vrhnete na bruslích plnou rychlostí do ledového koryta?
V americkém Saint Paul bylo ze startu vidět jen čtyři metry před sebe. Potom následoval doslova skok do neznáma – dva metry vysoký drop, po kterém následoval strmý sjezd. Takže jsem se před startem nesnažil myslet na nic jiného, než to pořádně rozdupat a letět.

Dá se pocit při jízdě srovnat s něčím, co jste doposud zažil?
Pocity jako v Americe jsem snad ještě nikdy předtím neměl. Adrenalin vám proudí do krve už když jdete po schodech na start. A pak, když se vám otevře brána a vy si to svištíte rychlostí přes padesát kilometrů v hodině, to nejde ani vyjádřit slovy. Šílené, zábavné, skvělé, prostě crazy.

Jste fanouškem i dalších adrenalinových sportů a podobných „bláznivin“ jako je Red Bull Crashed Ice?
Rád se svezu z kopce na kole. Občas se účastním cyklistických závodů, dvakrát jsem jel čtyřiadvacetihodinovku na horském kole v Berouně. V zimě, když je čas, vyrazím rád na lyže.

Jak se dají zkušenosti ze světového adrenalinového závodu využit v životě?
To je těžké. V životě se jen tak někde neprojedete v ledovém korytě. Ale potkáte spoustu zajímavých lidí. A to, že si popovídáte s lidmi z celého světa, je zkušenost, kterou využijete kdykoli a kdekoli.

Red Bull Crashed Ice je bitvou na ostří nože.

Red Bull Crashed Ice je bitvou na ostří nože.

Jaká jste ochutnal místní jídla?
Hned první ráno mě překvapilo, že jsme k snídani měli pečenou slaninu, párky a americké brambory. A kečup, ten nechyběl u žádného jídla. A samozřejmě jsem si dal i pořádný hamburger a hranolky. Ale americké brambory mají opravdu vynikající.

Měl jste čas na procházku po městě? Je nějaké místo, jídlo nebo pití, které byste doporučil lidem chystajícím se do Saint Paul?
Bydleli jsme v centru Saint Paul, takže čas na procházku byl. Nejvíc mě překvapilo, že takřka vše se odehrává ve skyawalcích, což jsou tunely, které propojují výškové budovy ve městě. Po chodníku tam skoro nikdo nechodí. Nesmím zapomenout ani na Mississippi při západu slunce, to byla paráda. A jídlo? Pokud jste na sladké, tak rozhodně musíte ochutnat místní cookies.

Co vás na Red Bull Crashed Ice nejvíce překvapilo?
Kluci mi říkali, že přijde hodně lidí. Ale takové davy jsem opravdu nečekal.

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat