Čech slaví s Chelsea titul v anglické lize

15:44
LONDÝN - Fotbalový tým Chelsea s brankářem Petrem Čechem obhájil titul v anglické lize. Vítězství 3:0 nad Manchestrem United a bezchybný výkon gólmana zajistila Chelsea triumf s předstihem. Má odehrát ještě dva zápasy.

Chelsea. foto: ODD ANDERSEN AFP

Před zbylými dvěma zápasy mají svěřenci Josého Mourinha náskok dvanácti bodů na mužstvo z Old Trafford, které bude v závěru soutěže hájit před Liverpoolem druhé místo zaručující přímý postup do Ligy mistrů.

Po týden staré prohře s Liverpoolem v semifinále Anglického poháru nenechali hráči Chelsea nikoho na pochybách o tom, že třetí ligový titul chtějí slavit už teď. I když jim stačila remíza, svému soupeři suverénně oplatili podzimní prohru 0:1 a před zraky ruského majitele Romana Abramoviče pak převzali nablýskaný pohár.

Stamford Bridge rozjásal už v páté minutě francouzský obránce William Gallas, jenž skóroval osamocen před brankou hlavou. Hosté se ještě v prvním poločase snažili o odpor a Čecha dvakrát nebezpečně ohrozil Wayne Rooney.

Český gólman však odolal a nakonec poosmnácté v sezoně udržel v lize čisté konto.
Vedení Chelsea v 61. minutě pojistil Joe Cole a brzy poté dokonal triumf domácích Ricardo Carvalho. Nevydařený zápas Manchesteru vyvrcholil zraněním Rooneyho, jenž se v 78. minutě po tvrdém zákroku Paula Ferreiry chytil za nohu a hřiště opustil na nosítkách.