Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Čecha pustili z nemocnice do domácího léčení

Sport

  18:48
Londýn - Zraněný fotbalový brankář Petr Čech byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení. V příštím týdnu by se měl gólman londýnské Chelsea zapojit po operaci zlomené lebeční kosti do lehkého tréninku.

Dnes brankáře propustili do domácího léčení foto: AFP

Čechův zdravotní stav se údajně každým dnem zlepšuje, v následujících dnech bude čtyřiadvacetiletý reprezentační brankář pokračovat v rehabilitaci. "Podle standardních medicínských postupů je běžná doba k plnému uzdravení fraktury lebky tři měsíce. To je také čas, který bude podle všech předpokladů nutný k tomu, aby se Petr Čech mohl vrátit do plného tréninkového procesu," uvedl Trávníček v tiskové zprávě.

Také trenér Chelsea José Mourinho po setkání s Čechem v minulých dnech potvrdil, že bude svou jedničku mezi tyčemi po operaci postrádat několik měsíců. "Petr, jak ho známe, je stoprocentní profesionál a jistě udělá maximum pro svůj návrat na trávník," řekl dnes Čechův agent Pavel Zíka.

Čech se zranil 14. října v ligovém duelu s Readingem po střetu s kolenem protihráče Stephena Hunta. Operován byl na specializované klinice v Oxfordu, ve čtvrtek pak byl převezen do jiné nemocnice blíže ke svému londýnskému domovu.
Autoři: ,