Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Cechlová je na olympijské známce

Sport

  10:38
PRAHA - Diskařka Věra Cechlová, bronzová medailistka z mistrovství světa v roce 2005 v Helsinkách, je na nové známce k srpnovým olympijským hrám v Pekingu.

Věra Cechlová při letošním mítinku v Göteborku foto: AFP

Známka o nominální hodnotě 18 korun bude vydána ve středu 18. června. Dnes ji představili novinářům zástupci Českého olympijského výboru (ČOV). Na barevné známce je vedle diskařky v akci symbol olympijských kruhů, označení Česká republika a text Hry XXIX. olympiády 2008. Autorem návrhu emise je akademický malíř a grafik Pavel Hrach, autorem rytiny na obálce prvního dne vydání je grafik a rytec Miloš Ondráček. Známka má rozměr 40 krát 23 milimetrů.
Cechlová se o skutečnosti, že se objeví na známce, dozvěděla nedávno od pracovníka České pošty. "Docela jsem na to koukala a dost mě to překvapilo," řekla ČTK. Známku ještě neviděla. "Jsem docela zvědavá, jak vypadá," dodala.
Na olympijských známkách se v minulosti objevovali vesměs olympijští vítězové po svých triumfech, jako například běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, oštěpař Jan Železný či akrobatický skokan Aleš Valenta. "Tak nevím, jestli to bude mít nějakou spojitost," smála se Cechlová.

Autor:

Mohlo by vás zajímat