Neděle 3. prosince 2023, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čechovu 'likvidátorovi' vyhrožují smrtí

Sport

  16:34
Londýn - "Zabijeme vás za to, co jste udělali našim hráčům," napsal neznámý "fanoušek" fotbalistům Readingu, kteří zranili brankáře Chelsea Petra Čecha a Carla Cudiciniho. Policie potvrdila, že se začala případem anonymních dopisů zabývat.

Petr Čech po zákroku Stephena Hunta foto: AFP

Hráči Readingu Stephen Hunt a Ibrahima Sonko se v utkání 14. října dostali do kontaktu s gólmany Chelsea, kteří zápas nedohráli. Po zásahu Hunta měl Čech proraženou lebku a k fotbalu se vrátí nejdříve začátkem příštího kalendářního roku.

Cudiciniho po střetu se Sonkem museli odnést na nosítkách s kyslíkovou maskou na obličeji, minulý týden se však Ital už objevil zpět v brance Chelsea.

Podle listu Reading Chronicle přicházely výhružné anonymy na adresu klubu. První z nich prý brali hráči jako legraci a vyvěsili ho na dveře kabiny, když však přišly další dopisy, ohlásil klub vše na policii.

"Zabijeme vás za to, co jste udělali našim hráčům," zněl text jednoho z dopisů. "Bereme tuto situaci vážně a při vyšetřování spolupracujeme s klubem (Readingem)," řekl policejní mluvčí.

K události se vyjádřili i představitelé Chelsea, kteří se od pisatelů hrozeb distancovali. "Věříme, že se nejedná o opravdové fanoušky Chelsea, a ani jsme nebyli kontaktováni policií," uvedl londýnský klub.

Autor: