Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tenisty čeká Davis Cup. Štěpánek chce favorita překvapit

US Open

  19:36
BUENOS AIRES - Tenista Radek Štěpánek půjde do prvního zápasu semifinále Davisova poháru proti Argentině jako outsider, ale z pozice černého koně se pokusí překvapit. Jeho soupeřem bude v pátek osmý hráč světa Juan Martín del Potro, kterého zlobí zápěstí, ale Štěpánek tuší, že soupeř bude hrát naplno.

Český tenista Radek Štěpánek na světovou jedničku nestačil foto: ČTK

"Ani na chvilku jsem nepočítal, že by Del Potro nenastoupil. Co se dělo okolo, se dělo, a my jsme se soustředili na sebe a připravovali se na kohokoli," řekl Štěpánek Radiožurnálu po losu, který rozhodl, že půjde na dvorec jako první.

O Del Potrově startu se v týdnu spekulovalo, protože má zraněné levé zápěstí, ale domácí eso se rozhodlo hrát, i když mu to lékaři nedoporučili. Štěpánek ale nečekal, že díky tomu bude mít zápas snazší.

ČTĚTE TAKÉ

"Když se rozhodl nastoupit, tak bude hrát normálně bez omezení. Kdyby nemohl hrát bekhend obouruč, ale jenom čopovaný, tak by hráč takového kalibru vůbec nenastupoval a něco riskoval," řekl Štěpánek. "Čekám, že bude hrát normálně." S Del Potrem má sice Štěpánek pozitivní bilanci (3:1), letos v Torontu Argentince porazil, ale favoritem není. Del Potro patří ke světové špičce a jeho rozlet zbrzdila předloni operace pravého zápěstí. Letos už je opět skvělý.

"Hraje celý rok fantasticky. On je velkým favoritem, ale já se budu snažit z pozice černého koně vytěžit maximum. Všichni čekají výhru od něj a o to uvolněněji můžu hrát a budu se snažit udělat maximum, abych překvapil a mohl přinést první bod do šatny," řekl Štěpánek.

Oba se velmi dobře znají

V utkání v Torontu Štěpánek vyhrál, ale Del Potro přijel unavený po zisku bronzu na olympiádě v Londýně. Se Štěpánkem se nemají moc čím překvapit, občas spolu trénují nebo hrají na turnajích čtyřhru. "Poprvé budeme hrát na tři vítězné sety. Víme, co od sebe čekat, a uvidíme, jak to dopadne na kurtu," řekl Štěpánek.

Štěpánek přiletěl s Tomášem Berdychem z US Open do Argentiny až v pondělí a měl o něco méně času si zvyknout na antuku. Podobné rychlé přesuny ale už zažil mnohokrát.

"Máme za sebou s Tomášem dobré odehrané zápasy, což je pro hráče dobré, než když má dlouhou přípravu. Pro ně (Argentince) je antuka nejpřirozenější povrch, ale my jsme tady, abychom urvali tři body, a o to se budeme prát," řekl Štěpánek.

Autor:

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...