Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 10 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čejka napodobil Woodse, selhal

Alex Čejka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alex Čejka | foto: ČTK

PONTE VEDRA BEACH Golfista Alex Čejka nezvládl závěrečné kolo prestižního turnaje Players Championship v Ponte Vedra Beach. Osmnáct jamek zahrál osmatřicetiletý německý reprezentant, který se narodil v Mariánských Lázních, s podprůměrným výsledkem sedm ran nad par a z vedoucího místa se propadl na konečné dělené deváté místo.

Vítězem soutěže s dotací 9,5 milionu dolarů se v neděli stal švédský profesionál Henrik Stenson. Stejně jako Čejka v závěrečný den "pátého majoru" zklamal první hráč světa Tiger Woods, jenž byl po třech kolech druhý a šel s českým rodákem ve skupince. Americká hvězda skončila na osmé příčce.

Čejka dlouho útočil na své první vítězství na americkém okruhu PGA. Po třech kolech vedl o pět úderů, což byl největší náskok v šestatřicetileté historii turnaje. V poslední den soutěže ale naprosto selhal. Kupil chybu za chybou a zahrál dokonce druhý nejhorší výsledek závěrečného kola - 79 úderů.

"Byl to jeden z těch dnů, kdy se vám nic nedaří," uvedl Čejka, jenž ale odmítl, že by za jeho selháním ve finálovém kole byla nervozita. "Trochu tlaku tam bylo, ale nervózní jsem vůbec nebyl. Snažil jsem se dělat svou práci, ale je to hodně těžké hřiště. Možná kdybych měl lepší začátek a neudělal double bogey na čtyřce, mohlo to vypadat úplně jinak. Takový je někdy golf," poznamenal muž, jenž odešel z tehdejšího Československa s rodiči v devíti letech.

Čejka, který zhruba týden před turnajem dostal injekci, aby znovu získal cit v pravé paži, nedělal z promarněné životní šance tragédii. "Mohl jsem, nebo spíš měl jsem hrát lépe. Ale to je OK. Někdy musíte na dveře klepat déle, než je otevřete," poznamenal.

Třiatřicetiletý Stenson naopak prožil neobyčejně vydařený den s bilancí 66 ran. V konečném účtování nastřádal dvanáct úderů pod par hřiště a suverénně utekl ve výsledkové listině svým konkurentům. Druhého Brita Iana Poultera porazil o čtyři rány. Za svůj druhý titul z americké PGA inkasoval 1,7 milionu dolarů.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...