Pondělí 27. května 2024, svátek má Valdemar
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Češi dnes zůstali bez medaile

Sport

  19:03
PEKING - Česká výprava dnes poprvé na olympijských hrách v Pekingu vyšla medailově naprázdno. Roli černého koně nepotvrdil judista Jaromír Ježek, který prohrál hned svůj první duel. Druhý český finalista v dnešním programu střelec Václav Haman nenavázal na zlaté výkony Kateřiny Emmons a Davida Kosteleckého a neprošel kvalifikací.

Defilé českých sportovců při zahajovacím ceremoniálu. foto: ČTK

Poprvé na hrách ale vyhrály basketbalistky, pro něž nebylo Mali těžkým soupeřem. Postupové jízdy zvládly všechny veslařské posádky a do úterních bojů o medaile se probojovali vodní slalomáři Stanislav Ježek a Vavřinec Hradílek. Nečekaně dobře vstoupily do soutěže jachtařky Lenka Šmídová s Lenkou Mrzílkovou, kterým patří po dvou rozjížďkách čtvrté místo.

Basketbalistky po čtyřicetibodovém debaklu od USA porazily Mali vysoko 81:47 a už mají jen mírně záporné skóre. Český tým vstřelil prvních dvanáct bodů zápasu a v podobném duchu se až na chvilkový výpadek ve druhé čtvrtině odehrálo celé utkání. "Byl to vlastně náš první zápas, Ameriku nepočítáme. Jako družstvo jsme se potřebovaly rozehrát a dostat se do pohody," řekla rozehrávačka Hana Machová.

Čeští vodáci dnes byli v areálu Šun-i stoprocentně úspěšní. Oba slalomáři zajeli dvě čisté jízdy - kanoista Ježek postoupil do semifinále ze čtvrtého místa, Hradílek byl osmý mezi kajakáři. Do středečního semifinále postoupili skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková i čtyřka bez kormidelníka, dokonce rovnou účast v sobotním finále si z dnešních oprav zajistil dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková.

Méně se už dařilo tenistům, protože Tomáše Berdycha napodobily jen Iveta Benešová a Lucie Šafářová. Naopak s turnajem se hned v prvním kole rozloučili Nicole Vaidišová, Klára Zakopalová, Radek Štěpánek, Ivo Minář a Jiří Vaněk.

Autor:

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...