Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Češi podali protest kvůli stavu norského hřiště

Sport

  18:11
PRAHA - Stav hřiště na norském stadionu Ullevaal, kde se má odehrát klíčový zápas baráže mistrovství světa, donutil představitele Českomoravského fotbalového svazu podat protest.

Kvalita trávníku v Oslu dělá trenéru Brücknerovi starosti. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Generální sekretář Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS) Petr Fousek dnes protestoval u norských kolegů proti stavu hrací plochy na stadionu Ullevaal, kde se v
sobotu odehraje první zápas baráže mistrovství světa obou reprezentačních týmů.

Fousek sdělil, že současně konzultoval situaci se zástupci Mezinárodní fotbalové federace (FIFA).

Trávník na stadionu Ullevaal je v zoufalém stavu od sobotního finále Norského poháru. Promočené hřiště prošlo těžkou zkouškou, po níž více než fotbalový povrch připomíná bahenní lázeň. Norští pořadatelé se snaží údajně jeho stav vylepšit vysoušením pomocí horkého vzduchu, ale s nejistým výsledkem. Současně plánují, že
na něj navezou pískovou vrstvu.

Fousek v prohlášení zaslaném ČTK uvedl, že o problémech je od pondělí dobře informována i řídící komise soutěže.

"FIFA uložila Norskému svazu podávat denně hlášení o stavu hrací plochy i přijatých opatřeních, o dalším postupu rozhodne do 48 hodin," řekl Fousek, podle něhož bylo nutné sáhnout k protestu. "Norský svaz musí být pod tlakem, aby dal hřiště do pořádku, FIFA také bude pravděpodobně plochu s předstihem sama kontrolovat," uvedl funkcionář.

Protestem ani kontrolami diplomatický boj neskončil, protože Češi nebudou podle všeho souhlasit s tím, aby se oficiální trénink před zápasem uskutečnil jinde. "Diskuse nastane o podobě a délce, máme zcela jiné představy než domácí," řekl Fousek.

Podle něj lze očekávat, že FIFA na páteční odpoledne po příletu české výpravy do Norska svolá schůzku obou týmů s delegáty a rozhodčím. Přeložení zápasu je velmi nepravděpodobné kvůli nedostatku termínů i kvalitě dalších norských stadionů.

Autor: