Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Češi vyjeli na divoké vodě stříbro

Sport

  10:28aktualizováno  10:57
PRAHA - Deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem získali na olympijských hrách v Pekingu stříbro. Bronzoví medailisté z předešlých her z Atén nestačili jen na slovenské bratry Pavla a Petra Hochschornerovy, kteří navázali na své triumfy ze Sydney a Atén.

Deblkanoisté Volf se Štěpánkem. foto: ČTK

Zatímco do Atén jeli Volf se Štěpánkem v roli favoritů, v čínské metropoli se osmadvacetiletým závodníkům Dukly Brandýs nad Labem podařilo napravit dojem z jinak nepříliš povedené sezony. Na mistrovství Evropy v Polsku i při Světovém poháru v Praze skončili v poli poražených. "Aspoň nejsme za favority, to máme radši," shodli se před svým třetím startem pod pěti kruhy.


Na olympijských hrách se "Volfíci" poprvé představili před osmi lety v Sydney a hned překvapili pátou příčkou. To už měli na kontě stříbro z ME 1998, kov stejné hodnoty pak přidali i na světovém šampionátu v Augsburgu v roce 2003. O tři roky později se v Praze stali mistry světa, vedle toho vlastní i dva kontinentální tituly. 


Divoké vodě oba propadli v devíti letech, základům se učili na vlnách
chátrajícího kanálu na Malém Labi u Brandýsa. Nejprve závodili v kajaku, ale pak je tehdejší trenér Blažíček přesadil. O tom, že to byla správná volba, se všichni přesvědčili v roce 1996, kdy Volf se Štěpánkem vybojovali na Lipně titul juniorských světových šampionů. O rok později už šlapali na paty nejlepším domácím seniorům.


Že by si po dlouhých letech v jedné lodi lezli na nervy, to prý podle
zadáka Štěpánka nehrozí. "Vyhovíme si, jak kdo potřebuje, a je to v
pohodě," prohlásil. "Za ty léta poznáme, co kdo z nás udělá, což nám pomáhá rychleji řešit problémy a nepanikařit," uvedl háček Volf.

Autor: