Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Češkám přál vítr, mají opět šanci

Sport

  13:39
ČCHING-TAO - Jachtařky Lenka Mrzílková s Lenkou Šmídovou se před finálovou rozjížďkou olympijské regaty vrátily do hry o medaile. České reprezentantky vyhrály dnešní závěrečnou jízdu, jež zakončila desetidílnou základní část soutěže ve třídě 470, a posunuly se na průběžné šesté místo.

Jachtařky Lenka Mrzílková s Lenkou Šmídovou na olympijské trati. foto: DON EMMERT AFP

Před pondělní rozjížďkou o medaile mají Mrzílková se Šmídovou, která v Aténách 2004 získala stříbro v individuální střídě Evropa, na kontě 69 bodů a na bronzovou pozici ztrácejí jedenáct bodů. Ve finálové jízdě startuje deset posádek a jejich umístění se boduje dvojnásobně.

Mrzílková se Šmídovou si připsaly dnešním vítězstvím v 10. rozjížďce své suverénně nejlepší umístění v Čching-tao, dosud nejlépe byly čtvrté hned v úvodním dnu soutěže.

Za vítězstvím míří australská posádka Elise Rechichiová, Tessa Parkinsonová, jež vede o 18 bodů. Stejně jako v minulých dnech nedovolil jachtařům absolvovat kompletní program slabý vítr. Odpadly tak obě plánované medailové jízdy tříd Finn a Yngling, jež byly přeloženy na sobotu. Pouze jednu rozjížďku zvládli odjet jachtaři ve třídě Laser, po pěti jízdách je Martin Trčka na 33. místě.
Autor:

Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA
Rozdáváme samoopalovací fluid ZDARMA

Toužíte po dokonalé letní barvičce bez rizika spálení? Vyzkoušejte lehký přírodní samoopalovací krém na obličej i tělo od Manufaktury. Zapojte se...