24. března 2015 10:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Česko přivítá handicapované ragbisty. Motivem šampionátu bude Golem

Původní originál Golema | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Původní originál Golema | foto: Reprofoto

PRAHA Česká republika bude poprvé ve své historii hostit mistrovství Evropy ragby vozíčkářů divize B. Šampionát proběhne od 11. do 19. dubna 2015 v Praze, za účasti osmi evropských států, včetně české reprezentace.

Organizátorem celého turnaje je Český ragbyový svaz vozíčkářů (ČRSV), který je členem Českého svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS) a mezinárodně zastřešen International Wheelchair Rugby Federation (IWRF).

Česká nominace

Česká republika byla nominována ve složení – David Lukeš, který je zároveň trenérem reprezentace, kapitán Petr Oppenauer, zástupce kapitána Jaroslav Filsák, Miloš Bouška, Aleš Kisý, Jan Povýšil, Jan Ploužek, Jiří Dvořák, Filip Vartoň a Jiří Pleško. 

Realizační tým reprezentace bude ve složení Andrea Havlíčková, asistent trenéra, Tomáš Pertlík, fyzioterapeut reprezentace, Jiří Lička, mechanik, a Lucie Moravcová, kustod.

Mistrovství Evropy z důvodu velkého počtu evropských zemí nově rozdělené do divizí A, B a C. Česká republika hostí ve sportovním areálu VŠE Třebešín mistrovství Evropy divize B. Dva nejlepší postupují do divize A. Mistrovství Evropy divize A se odehraje v září ve Finsku.

„Pro turnaj jsme hledali vhodnou identitu, něco co by spojovalo historii Prahy a zároveň by se hodilo jako vhodný motiv pro šampionát. Nakonec jsme zvolili pražského Golema, pro znázornění síly, se kterou se člověk dokáže poprat se svým osudem a ještě se věnuje tomuto adrenalinovému sportu. Našim cílem je uspořádat reprezentativní šampionát a zvýšit tak všeobecné povědomí o ragby vozíčkářů,“ uvedli pořadatelé v tiskové zprávě.

Hlavními partnery turnaje jsou město Praha, MŠMT a nadační fond AVAST.

spo

Najdete na Lidovky.cz