Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Český fedcupový tým povede Petr Pála

Sport

  20:52
PRAHA - Novým nehrajícím kapitánem týmu českých tenistek pro Fed Cup bude Petr Pála. Pálovo jmenování oznámil prezident tenisového svazu Ivo Kaderka. Dvaatřicetiletý stále aktivní hráč Pála nahradil ve funkci Aleše Kodata, který v tomto týdnu z osobních důvodů odstoupil.

Iveta Benešová. foto: ČTK

Nového kapitána čeká 2. a 3. února v Brně zápas Světové skupiny II Fed Cupu se Slovenskem, jehož vítěz postoupí do baráže o účast mezi elitou. Pála proto pojede na první grandslamový turnaj roku Australian Open už ve dvojroli hráče a zároveň kapitána, který bude v Melbourne sledovat adeptky nominace.

Podle Kaderky bylo kandidátů na uvolněný post více. "Myslím si ale, že je to nejrozumnější volba. Petr Pála už pracoval jako manažer týmů pro Fed Cup i Davis Cup, je to bezkonfliktní člověk a navíc je to pořád vynikající tenista," řekl šéf svazu.

Pála se v minulosti dostal do nejlepší světové deblové desítky. V roce 2002 hrál s Pavlem Víznerem ve finále Turnaje mistrů, o rok dříve postoupili do finále French Open. "Máme skvělý tým. Pokud budou hráčky zdravé a v optimální pohodě, patříme k nejlepším na světě," dodal Kaderka.

Kodat, trenér a nevlastní otec nejlepší české tenistky Nicole Vaidišové, převzal fedcupový tým na konci března. Nahradil Tomáše Peteru, který v únoru odstoupil kvůli práci na přípravách olympijské kandidatury Prahy.
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!