Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čeští extrémisté mají útočit na fotbalové hvězdy

LONDÝN Společné útoky proti hráčům tmavé pleti provedou na fotbalovém šampionátu extrémně pravicové skupiny z východní Evropy. Tvrdí to britský týdeník The Sunday Times, podle něhož budou především urážet či napadat přední hráče anglického týmu.

List cituje jistou představitelku dosud neznámé české Spojené fašistické brigády Radi Jiřičnou, podle níž její skupina přijede do Německa, "našeho duchovního domova". "Zaměřujeme se na černé hráče Anglie, protože zabírají místo bílým hráčům," měla údajně prohlásit Jiřičná.

Článek The Sunday Times v originále

Týdeník píše, že před dvěma měsíci se konalo mezinárodní koordinační zasedání v Srbsku, kde bylo šest českých skinheadů a skupina srbských fotbalových fanoušků. Po dvou týdnech se sešli s fotbalovými chuligány z Chorvatska. Podle listu se tyto skupiny dohodly, že během mistrovství světa odloží tradiční vzájemnou rivalitu.

Jeden z členů skupiny, Srb Dragan Banovič, tvrdil, že Německo bude v létě jedno velké bitevní pole. Mistrovství světa bere jako příležitost, jak dostat poselství těchto skupin do světa.

O záležitosti podle týdeníku jednali tento týden policejní velitelé z Evropy v Londýně. Smyslem debaty bylo zajistit ochranu afrických týmů a hvězd anglické reprezentace tmavé pleti. Policistům komplikuje práci skutečnost, že Německo má otevřené hranice s devíti svými sousedy.

Německý superintendant Andreas Morbach, který řídí centrální jednotku bojující proti fotbalovému násilí, řekl, že v jeho zemi je až 10.000 chuligánů připraveno páchat násilí. Policii znepokojuje, že by mohlo dojít ke střetům s anglickými a holandskými fanoušky. Ty prý budou mít nacistické přílby z plastu v národních barvách, jež by mohly sloužit jako propvokace.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Pro rekreaci, či bydlení? Některé z chat v zahrádkářských a rekreačních... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...