Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čeští extrémisté mají útočit na fotbalové hvězdy

Sport

  14:13
LONDÝN - Společné útoky proti hráčům tmavé pleti provedou na fotbalovém šampionátu extrémně pravicové skupiny z východní Evropy. Tvrdí to britský týdeník The Sunday Times, podle něhož budou především urážet či napadat přední hráče anglického týmu.

Jednou z předpokládaných obětí by se mohl stát i anglický obránce Sol Campbell.

List cituje jistou představitelku dosud neznámé české Spojené fašistické brigády Radi Jiřičnou, podle níž její skupina přijede do Německa, "našeho duchovního domova". "Zaměřujeme se na černé hráče Anglie, protože zabírají místo bílým hráčům," měla údajně prohlásit Jiřičná.

Článek The Sunday Times v originále

Týdeník píše, že před dvěma měsíci se konalo mezinárodní koordinační zasedání v Srbsku, kde bylo šest českých skinheadů a skupina srbských fotbalových fanoušků. Po dvou týdnech se sešli s fotbalovými chuligány z Chorvatska. Podle listu se tyto skupiny dohodly, že během mistrovství světa odloží tradiční vzájemnou rivalitu.

Jeden z členů skupiny, Srb Dragan Banovič, tvrdil, že Německo bude v létě jedno velké bitevní pole. Mistrovství světa bere jako příležitost, jak dostat poselství těchto skupin do světa.

O záležitosti podle týdeníku jednali tento týden policejní velitelé z Evropy v Londýně. Smyslem debaty bylo zajistit ochranu afrických týmů a hvězd anglické reprezentace tmavé pleti. Policistům komplikuje práci skutečnost, že Německo má otevřené hranice s devíti svými sousedy.

Německý superintendant Andreas Morbach, který řídí centrální jednotku bojující proti fotbalovému násilí, řekl, že v jeho zemi je až 10.000 chuligánů připraveno páchat násilí. Policii znepokojuje, že by mohlo dojít ke střetům s anglickými a holandskými fanoušky. Ty prý budou mít nacistické přílby z plastu v národních barvách, jež by mohly sloužit jako propvokace.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat