Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Čeští hokejbalisté před rekordní návštěvou přehráli Slovensko

18:44
PLZEŇ - Před rekordní návštěvou na hokejbale (4816) v Česku předvedli domácí hokejbalisté další parádní výkon. Ve federálním derby Češi přehráli Slovensko a po výhře 2:0 si zajistili postup do čtvrtfinále. Slovenské hokejbalisty čeká baráž o postup mezi nejlepší osmičku.

Bez slovenskou brankou bylo často rušno. foto: Zdeněk Vaiz.

Češi se do svého soupeře pustili do začátku a málokdy jej pouštěli z vlastního obranného pásma. Brankář Petrík měl od úvodního buly plné ruce i nohy práce a po 45 minutách zakončil utkání s jedenatřiceti zákroky na kontě. Již v první minutě musel zasahovat pětkrát, ovšem vždy úspěšně. Stejně tak ve 12. minutě, když se Kypetovi nepovedlo dorazit volný míček do prázdné branky. Branky se ovšem rekordní návštěva nedočkala.

Stejně tak ani na úvod druhé části hry, když Češi nevyužili ani dvě přesilovky jdoucí rychle po sobě. A jelikož proti Hřivnámovi zasáhl parádně domácí gólman Šulan, skončila také druhá patnáctiminutovka bez branek. Téměř pět tisíc fanoušků se v plzeňské aréně dočkalo ve 33. minutě. Bacovský nabil kapitánovi Novákovi a ten pálil ostrými - 1:0.

ČEZ Aréna vybuchla v nadšení a domácí dál válcovali soupeře, Trčka ovšem netrefil prázdnou branku. Stejně se "vedlo" také Oliveriusovi a tak o výhře 2:0 rozhodl až dvě minuty před koncem Bacovský. Češi si výhrou pojistili první místo v tabulce skupiny A a také jistotu postupu do čtvrtfinále, kde narazí určitě na některý ze slabších týmů z B divize.

Mistrovství světa v hokejbalu v Plzni:
SKUPINA A:

Česká republika - Slovensko 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Novák (Bacovský, Střeska), 43. Bacovský (Kejř). Rozhodčí: Grewal (Ind.), Mintz (Kan.). Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4816.

Švýcarsko - Indie 0:6 (0:2, 0:2, 0:2)