20. července 2007 10:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čeští mladíci se utkají o zlato s Argentinou

Martin Fenin a Tomáš Mičola se radují z výhry. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martin Fenin a Tomáš Mičola se radují z výhry. | foto: ČTK

TORONTO Soupeřem českých fotbalistů ve finále mistrovství světa do 20 let bude v neděli v Torontu tým Argentiny. Ve čtvrtečním jihoamerickém derby zvítězili obhájci titulu nad reprezentací Chile 3:0.

Nedělní finále začne ve 21:15 SELČ a bude odvetou za zápas v základní skupině, ve kterém soupeři vstoupili do šampionátu bezbrankovou remízou. Na Chilany zbyl duel o třetí místo proti Rakousku.

Argentinský favorit turnaje bude hrát už o šestý světový titul v této věkové kategorii. Cestu do finále měl významně ulehčenou, protože 75 minut hrál proti oslabenému soupeři, v závěrečné čtvrthodině měli vítězové dokonce převahu dvou mužů v poli.

Německý rozhodčí Wolfgang Stark ukázal v utkání celkem devět žlutých karet, z toho sedm Chilanům. Řada z nich po závěrečném hvizdu rozhořčeně s triem sudích diskutovala a nechybělo málo a došlo k napadení. Rozhodčí doprovodili do tunelu policisté, ale i nesouhlasný povyk v hledišti, z kterého dokonce směrem k arbitrům přilétla láhev s vodou.

Chilští fotbalisté se s porážkou nesmířili

Po zápase s Argentinou se nejdřív pustili do německého rozhodčího, pak se utkali s pořadateli a dokonce i s kanadskou policií. Podle agentury AP některé hráče odváděla policie s pouty na rukách. Konflikt vyšetřuje FIFA. Chilanům se vůbec nelíbilo, že jim rozhodčí Wolfgang Stark vyloučil dva hráče a udělil jim celkem sedm žlutých karet. Hned po utkání na něj spolu s několika svými fanoušky zaútočili.

Sudímu se podařilo pod policejní ochranou utéct do kabin, ale chilská zloba propukla i v útrobách stadionu a pak znovu u autobusu, který měl výpravu odvézt do hotelu.
Podle fotografa The Canadian Press se u autobusu strhla rvačka, v níž Chilané pěstmi útočili na pořadatele, mezi nimiž byly i ženy, i na policisty. Proti jednomu z útočníků policisté použili elektrický paralyzér, ale podle svědků to situaci ještě zhoršilo.


 

ČTK

Najdete na Lidovky.cz