Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čeští moderní pětibojaři a pětibojařky vezou z MS zlato

Sport

  18:05
LONDÝN - Čeští moderní pětibojaři Ondřej Polívka a David Svoboda se dnes stali mistry světa ve štafetě dvojic, která se na světovém šampionátu konala poprvé. Na jejich triumf navázaly eské moderní pětibojařky Lucie Grolichová a Natálie Dianová, když získaly na mistrovství světa v Londýně zlato ve štafetě dvojic.

Pětibojař Polívka. foto: ČTK

V Londýně rozhodli o triumfu v závěrečné střelbě s během, kdy se ke zlatu posunuli ze sedmého místa po parkuru. Druhé skončilo Rusko a třetí byla egyptská dvojice. "Moc jsme to nečekali, spíš jsme udivení a překvapení, ale jsme nadšení a moc rádi," řekl Polívka ČTK v telefonickém rozhovoru.

Čeští muži tak přidali do české sbírky na šampionátu další cenný kov. Ten první získal stříbrný Svoboda v závodu jednotlivců. Polívka je navíc prvním mužem světového žebříčku a letošní mistr Evropy.

"Těžko se jednotlivé úspěchy porovnávají. Evropské zlato je silné, ale tohle je zase týmový vavřín na mistrovství světa. Srovnávat se to moc nedá. Nechci moc říkat, co je lepší," uvažoval Polívka.

Svoboda s Polívkou začali výborným čtvrtým místem v šermu a sedmým časem v plavání. Pro parkur si ale vylosovali rezervní koně a po chybách klesli v průběžném pořadí na sedmé místo. "Ostatní taky chybovali, takže ztracené to o medaile nebylo," řekl Polívka.

Opět se ukázalo, že Polívka i Svoboda patří v kombinaci k nejlepším na světě. Oba pouze jednou dobíjeli a rychle se dostali do čela. Polívka finišoval a o zlato bojoval s Rusem Semjonem Burcevem. "Doběhl mě, ale podařila se mi jedna zatáčka, kde jsem ho nepustil před sebe. Pak jsem to napral a vyšlo to. Už se nechytl," popsal Polívka.

Autor: