Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Čeští volejbalisté 'usnadnili' Fancii výhru

Sport

  9:38aktualizováno  10:16
Hirošima - Čeští volejbalisté dnes prohráli na mistrovství světa v Hirošimě s týmem Francie 0:3. Kapitán týmu Martin Lébl označil dnešní zápas za nejhorší vystoupení Čechů a šampionátu. "Jsem nešťastný z toho, jak jsme jim to usnadnili."

Útočníkům se nedařilo - stejně jako v zápase s Bulhary. foto: ČTK

Po vyrovnaném úvodu se záhy na plné obrátky rozjela vyhlášená francouzská brana. Z vedení 8:7, s nímž české mužstvo odešlo na lavičku při prvním technickém oddechovém času, byla rázem pětibodová ztráta a tým náhle marně hledal způsob, jak dostat míč na zem.

Smečařům se to nedařilo a trenér Haník se na ně hodně zlobil za přílišnou opatrnost, univerzál Štokr se neprosadil ani proti jednobloku a středem sítě po horším příjmu útočit nešlo. Po servisech Novotného a Popelky už český tým jen korigoval skóre, přesto sadu prohrál poměrně jednoznačně 19:25.

I začátek druhého setu vypadal jako ze zlého snu. Hudeček hned po střídání pokazil přihrávku a Vadeleux s Granvorkou přidávali na podání další a další body. Několikrát zaúřadovaly i francouzské bloky a soupeř rázem vedl 6:1. Trpělivá česká hra ale vrátila tým do zápasu. Několikrát totiž chyboval i suverén Granvorka, ve střední části sady Haníkův výběr převyšoval Francouze i v obraně a dokázal vyrovnat na 18:18. Konečného pak Francouzi zablokovali, nerozhodný stav však Čechům vrátil střídající blokař Zadražil. Koncovku nicméně rozhodly dvě české chyby: Popelka se podáním netrefil do dvorce a Konečný při setbolu útočil rovněž do zámezí. "To byly vedle naší špatné přihrávky klíčové momenty zápasu," řekl trenér Haník.

Třetí sada už byla opět ve francouzské režii. Tým Philippa Blaina si hned na počátku vytvořil další řádkou servisů bezpečný náskok a české mužstvo už tentokrát nebylo schopné se mu přiblížit. Francouzi si pečlivě připravovali útok a dokázali se prosadit i v situacích, jejichž proměnění v bod se zdálo být zhola nemožné. Také tento set skončil českým míčem v autu, při druhém mečbolu nemuseli francouzští přihrávači reagovat na Hudečkovo podání. Trenér Blain potvrdil, že jeho svěřenci dostali za úkol soustředit se na servis. "Potřebovali jsme tak rozvrátit jejich útočnou taktiku, a to se nám podařilo," prohlásil.

V neděli se český tým utká od 5:00 SEČ s Brazílií, po dni volna pak budou následovat zápasy s Kubou a s Německem.

Autoři: ,