Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Chtěla se stát policistkou, šla v otcových stopách. Rallye ale stála mladou Španělku život

Sport

  5:00
Portugalsko - K rallye ji přivedl otec závodník a sestra spolujezdkyně. Teprve jednadvacetiletá Laura Salvová ale svému koníčku obětovala nakonec to nejcennější. Svůj život.

Mladá Laura Salvová při havárii zemřela foto: instagram.com/laurasalvoo

Závodní auta ji lákala odjakživa, ráda se jezdila dívat, jak její otec a sestra závodí. Na začátku letošního roku se rozhodla, že to vyzkouší také. V rallye se našla, jezdila jako navigátorka na Peugeot Rally Cup Iberica a od první chvíle si držela nadprůměrné výsledky.

Mladá Laura Salvová při havárii zemřela
Mladá Laura Salvová při havárii zemřela

Rallye však nebylo to jediné, co ji naplňovalo. Toužila se stát policistkou, a tak kromě závodění také studovala práva na vysoké škole, na níž nedávno promovala. Ve volném čase ráda sportovala, chodila do přírody na procházky se svým psem a hrála na kytaru. Policejní kariéru však nikdy nezahájí.

V sobotu 10. října jela na mistrovství Portugalska jako navigátorka Miguela Sociase. V prvním kole testů však Socias ztratil nad svým vozem kontrolu, jejich Peugeot 208 vyjel z cesty a naboural do borovice stojící nedaleko trasy. Lékaři k nim dorazili za pouhé dvě minuty, Salvová už však měla zástavu srdce. Zdravotníci okamžitě zahájili resuscitaci a přivolali vrtulník, který ji měl dostat co nejrychleji do nemocnice.

Jenže k tomu nedošlo, jen pár minut po havárii svým zraněním podlehla. Sám pilot skončil v nemocnici, bez vážných zranění. „Bohužel musíme potvrdit, že v našem závodě došlo k úmrtí. Spolujezdkyně Laura Salvová, která závodila jako navigátorka na Peugeot Rally Cup Iberica, utrpěla na začátku první etapy smrtelnou nehodu. Svým jménem a jménem automobilového klubu Marina Grande veřejně vyjadřuji soustrast celé rodině, přátelům a týmu oběti,“ zveřejnil prezident automobilového klubu.

Rallye Vidreiro Centro de Portugal byla po tragické události ukončena a havárii začala vyšetřovat policie.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat