Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co to jako bylo? Obří bojovník v kleci padl k zemi. Únavou a dehydratací

Sport

  12:00
HOUSTON - Byl to poslední z předzápasů velké akce Bellator 149 z Toyota Center z texaském Houstonu. Ovšem o duelu zápasníků MMA Kevinem Fergusonem a Dhafirem Harrisem se nyní mluví možná více, než o hlavním taháku konkurenčního projektu k UFC mezi Roycem Graciem a Kenem Shamrockem.

Kimbo Slice (čelem) vs. Dada 5000 foto: sherdog.com

Na jedné straně klece dvaačtyřicetiletý Ferguson přezdívaný „Kimbo Slice“, na druhé o čtyři roky mladší Harris alias „Dada 5000“. Duel mužů, kteří si udělali reklamu díky ilegálním pouličním bitkám, lákal fanoušky k televizím i do samotné arény. Mnohé ale těžce zklamal.

Po velkém nástupu totiž přišlo postupné polevení tempa, fraška nakonec skončila v úvodu třetího pětiminutového kola, kdy Harris padl k zemi de facto spíše únavou, než silou úderu svého soupeře. Ostatně z oktagonu neodešel po svých, ale na nosítkách a s kyslíkovou maskou zamířil do místní nemocnice. Důvod? Silná dehydratace.

„Byl to parádní boj, úžasná šou. Bylo neskutečné, co oba vydrželi, zaslouží si uznání,“ zářil po zápase ředitel Bellatoru Scott Coker, který poprosil všechny o respektování soukromí poraženého při jeho pobytu v nemocnici. Pro „Dada 5000“ šlo o první zápas po více jak pěti letech a dle všeho také poslední.

Mimochodem, za dehydratací lze hledat nejspíše i jeho zápasovou váhu. Ačkoliv šlo o souboj supertíh, tak i zde je nastavený váhový limit a to jeho horní hranice. A Harris se na vážení dostal relativně těsně pod 118 kilogramů.

Tak, či onak, byl Coker nejspíše jediný, kterému se divadlo dvou veteránů, kteří rozhodně neoplývají zázračnou technikou, líbilo. Ostatně coby muž, který tento duel posvětil, neměl ani moc na výběr, než oba chválit.

Dle fanoušků to byla odporná bitka

Jinak se ale na „Kimba“ i „Dada 5000“ snáší ze všech stran sprcha kritiky a například Joe Rogan z konkureční UFC označil duel za nejhorší v historii tohoto sportu. Jeho názor sdílí na sociálních sítích většina fanoušků. Na specializovaném webu bleacherreport.com označilo duel za „odporný“ 68 procent z téměř 17 tisíc hlasujících.

„Je opravdu obrovský a s jeho vahou jsem měl největší problémy. Trochu jsem ji podcenil. Příště musím v tréninku více zabrat s velkými chlapy, abych si na podobnou hmotu zvykl. Byl fakt silný, vo..! Ustál údery, o kterých jsem si myslel, že nezvládne,“ byl se svým výkonem spokojený vítěz.

Nerozhodil ho ani dovětek o tom, že jeho soupeř padl k zemi především vyčerpáním. „Nikdy se nevzdávám! Pokud mě chce někdo porazit, musí ze mě vymlátit duši. Nikdy se nevzdám, pokud mě chcete porazit, musíte mě uspat. Prostě jsem tento typ bojovníka. Dokud budu dýchat, budu stát na nohou,“ dodal muž, který i s profesionální boxerskou kariérou upravil svoji bilanci na 13 výher a 2 porážky.

S jeho posledními slovy se dá i celkem souhlasit i s další stovkou ilegálních pouličních zápasů vždy padl před limitem, stejně tak pouze dvakrát slavil v oktagonu či boxerském ringu triumf na body. Nic to ale nemění na tom, že duel s Harrisem se zařadí mezi nejhorší v historii MMA...

Získejte spousty produktů ZDARMA, sledujte instagram @emimino.cz
Získejte spousty produktů ZDARMA, sledujte instagram @emimino.cz

Pravidelné soutěže najdete také na našich sociálních sítích, především instagramu a facebooku.