Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČR bude hostit MS v biatlonu

Sport

  13:48
PRAHA - Česká republika bude poprvé v historii hostit mistrovství světa v biatlonu. Šampionát v roce 2013 uspořádá Nové Město na Moravě, které zvítězilo v dnešním hlasování na kongresu Mezinárodní biatlonové unie IBU v Praze.
Biatlon - ilustrační foto.

Biatlon - ilustrační foto. foto: ČTK

Nové Město se ucházelo o pořádání světového šampionátu už před dvěma lety v ruském Chanty-Mansijsku, kde mu ke zvolení chyběly čtyři hlasy. Při letošní volbě původně usiloval český biatlonový svaz také o získání mistrovství v roce 2012, ale dnes dopoledne nakonec kandidaturu zúžil jen na šampionát o rok později.

Nové Město v hlasování zástupců jednotlivých zemí porazilo norskou metropoli Oslo a finské Kontiolahti. Zvítězilo hned v prvním kole potřebnou nadpoloviční většinou hlasů. Stejně se dnes vedlo německému Ruhpoldingu, který bude hostit světovou biatlonovou elitu v roce 2012.

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
MANAŽER OBCHODNÍ SKUPINY / OBCHODNÍ ZÁSTUPCE - celá ČR

D.A.S. právní ochrana, pobočka ERGO Versicherung Aktiengesellschaft pro ČR
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj