Čtvrtkařka Rosolová a překážkářka Hejnová jsou na ME ve finále

20:47
BARCELONA - Denisa Rosolová postoupila na atletickém mistrovství Evropy v Barceloně do pátečního finále běhu na 400 metrů. Finále překážkářské čtvrtky poběží česká rekordmanka Zuzana Hejnová.

Denisa Rosolová (uprostřed). foto: ČTK

Rosolová skončila v úvodním ze tří rozběhů čtvrtky na postupovém druhém místě časem 52,34 sekundy. Další česká reprezentantka Jitka Bartoničková byla ve svém rozběhu výkonem 54,16 sekundy šestá, v celkovém pořadí této disciplíny jí patřila sedmnáctá pozice.

Rosolová svou pozici v cíli jistila, nevydala se ze všech sil. "Viděla jsem, že jsem druhá, tak proč bych se hnala," komentovala úspěšná česká běžkyně vypuštěný závěr. Vadil jí jen protivítr v protilehlé rovince, což vysvětluje pomalejší čas. "To byla hrůza," prohlásila.

Také překážkářka Hejnová si s přehledem kontrolovala postupovou pozici a doběhla druhá v času 54,61. Rychlejší než ona v semifinále byla jen vítězka jejího běhu Natalja Anťuchová z Ruska (54,28). Naopak Zuzana Bergrová za postupovými místy výrazně zaostala (57,41).