16. srpna 2007 19:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čtyři slávisté zatčeni po bitce v Amsterodamu

Slavia brankou Kalivody z penalty vyhrála na Ajaxu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia brankou Kalivody z penalty vyhrála na Ajaxu. | foto: ČTK

AMSTERODAM Nizozemská policie zatkla v Amsterodamu čtyři příznivce Slavie Praha, kteří se ve středu kolem desáté večer střetli s domácími rowdies. Do bitky se připletlo sedm španělských turistů, kteří skončili s lehkými zraněními v nemocnici.

Podle serveru iDNES.cz se přibližně tři desítky příznivců Slavie domluvily pomocí internetu a mobilních telefonů s Nizozemci, jichž však dorazilo kolem padesáti. "Někteří měli v rukou tyče, nože a boxery, tak se (Češi) dali na ústup do vagónu metra," řekl serveru zdroj z policie.

Podle policejního rady Martina Syneckého z Policejního prezidia čtveřici českých rváčů hrozí pokuta, vyhoštění ze země a několikaletý zákaz vstupu na stadion Ajaxu. "Nizozemci jsou na podobné výtržníky dobře připraveni. Přímo na stadionu mají zvláštní místnost, kde je policista i soudce," řekl Synecký pro iDNES.cz.

Mluvčí Slavie uvedl, že účastnici rvačky v metru nebyli ze skupiny fanoušků, kteří do Nizozemska jeli organizovaně s klubem.

Lidovky.cz, ČTK

On-line reportáž | HOKEJ

Kanada - Česko
1 : 0
6:26
Vyloučen hráč Marchessault(Kanada),2 min. za sekáníČeský tým dostává šanci odpovědět v přesilovce.
5:18
Stone (Kanada) vstřelil branku(8. gól na mistrovství), asistence Stecher
Stav zápasu Kanada - Česko 1:0
Jako první slaví Kanaďané. Stecher od pravého mantinelu předložil puk před branku, kde jej Stone jemnou tečí usměrnil k bližší tyči, zatímco Bartošák klouzal k té vzdálenější.
4:40
Od modré čáry zkusil štěstí Kubalík, brankář Murray odvrátil puk před sebe a jeho spoluhráči jej následně odpálili.

Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny
Rodičák se zvýší, návrh konečně míří do Sněmovny

Vláda dnes potvrdila, že od 1. ledna 2020 zvýší rodičovský příspěvek z 220 tisíc na 300 tisíc. Na vyšší sociální dávku se mohou těšit novopečení rodiče i ti, kdo příspěvek v současnosti pobírají.