16. srpna 2007 19:39 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Čtyři slávisté zatčeni po bitce v Amsterodamu

Slavia brankou Kalivody z penalty vyhrála na Ajaxu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavia brankou Kalivody z penalty vyhrála na Ajaxu. | foto: ČTK

AMSTERODAM Nizozemská policie zatkla v Amsterodamu čtyři příznivce Slavie Praha, kteří se ve středu kolem desáté večer střetli s domácími rowdies. Do bitky se připletlo sedm španělských turistů, kteří skončili s lehkými zraněními v nemocnici.

Podle serveru iDNES.cz se přibližně tři desítky příznivců Slavie domluvily pomocí internetu a mobilních telefonů s Nizozemci, jichž však dorazilo kolem padesáti. "Někteří měli v rukou tyče, nože a boxery, tak se (Češi) dali na ústup do vagónu metra," řekl serveru zdroj z policie.

Podle policejního rady Martina Syneckého z Policejního prezidia čtveřici českých rváčů hrozí pokuta, vyhoštění ze země a několikaletý zákaz vstupu na stadion Ajaxu. "Nizozemci jsou na podobné výtržníky dobře připraveni. Přímo na stadionu mají zvláštní místnost, kde je policista i soudce," řekl Synecký pro iDNES.cz.

Mluvčí Slavie uvedl, že účastnici rvačky v metru nebyli ze skupiny fanoušků, kteří do Nizozemska jeli organizovaně s klubem.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz