Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sport

Curleři Paulovi se po obratu s Novozélanďany dočkali na MS první výhry

Čeští curleři Zuzana a Tomáš Paulovi. foto: Reuters

Zuzana a Tomáš Paulovi se na mistrovství světa v curlingu smíšených dvojic dočkali ve třetím utkání první výhry. Manželský pár, který do turnaje v Östersundu vstoupil sobotní porážkou od Skotů, dnes zdolal Novozélanďany Courtney Smithovou a Antona Hooda po obratu v závěru 8:6. Předtím podlehl v duelu manželských dvojic Kadrianě a Coltonu Lottovým z Kanady 3:8.
  22:04

Český pár utkání s Novozélanďany rozhodl třemi body v závěrečném endu. Soupeř tím zůstal jako jediný v desetičlenné základní skupině B po třech kolech bez výhry. Kanaďané třikrát vyhráli a stoprocentní jsou také domácí Švédové, kteří budou v dalších dnech soupeři českého týmu stejně jako ještě Čína, Korea, Austrálie, USA a Nizozemsko. Vítězové skupin projdou do semifinále, druhá a třetí dvojice budou o postup hrát v play off. Český tým se aktuálně dělí o páté místo.

Paulovi před dvěma lety na olympijském turnaji v Pekingu vybojovali šesté místo a z MS mají z roku 2013 bronz. Na světovou scénu se vracejí i s ročním synem Matějem, kvůli němuž přerušili kariéru. Světový šampionát je zároveň šancí vybojovat body do olympijské kvalifikace.

Mistrovství světa v curlingu

smíšených dvojic v Östersundu (Švédsko)

Skupina B:¨
Kanada - Česko 8:3
Česko - Nový Zéland 8:6

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!