Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Cyklista Sosenka měl pozitivní dopingový test

Sport

  20:02
PRAHA - Cyklista Ondřej Sosenka měl na červnovém mistrovství republiky v časovce jednotlivců v Třeboni pozitivní test na zakázanou látku metamfetamin a jeho metabolity. Oznámilo to dnes vedení týmu PSK Whirlpool-Author, za který světový rekordman v hodinovce závodí. Sosenka má od stáje pozastavenou činnost s tím, že pokud analýza B vzorku doping prokáže, bude propuštěn.

Sosenka na republikovém mistrovství. foto: ČTK

"Tým se od jeho prohřešku distancuje a s okamžitou platností mu do analýzy B vzorku pozastavil smlouvu. Pokud bude pozitivní i druhá zkouška, končí ze dne na den v našem týmu. Ondřej Sosenka vážně porušil pravidla a nejvíc uškodil jen sám sobě, protože to pro něj zřejmě znamená konec kariéry," stojí v prohlášení profesionálního kontinentálního týmu, které ČTK poskytl manažer stáje Vladimír Vávra.

Sosenka dojel 26. června v mistrovské časovce na šestém místě se ztrátou 2:18 minuty na vítězného Františka Raboně. V minulosti získal v této disciplíně šest domácích titulů.

"Závodníci mají ve smlouvách v souladu s regulemi Mezinárodní cyklistické unie klauzuli o sankcích v případě použití zakázaných látek, takže nic jiného než vyhazov následovat nemůže. Mrzí nás, že se takto provinil náš závodník, protože stáj PSK Whirlpool-Author proti dopingu tvrdě bojuje," uvedlo vedení nejlepšího domácího týmu.

Dvaatřicetiletý jezdec začal jezdit za PSK Whirlpool-Author před letošní sezonou, ale nedokázal navázat na svá nejlepší léta, během kterých závodil za italskou stáj Acqua&Sapone či polský tým CCC Polsat. K jeho největším úspěchům patří dva triumfy v etapovém závodě Kolem Polska, před šesti lety vyhrál Závod míru. Už tři roky drží světový rekord v hodinovce, který vytvořil výkonem 49,700 kilometru na moskevské olympijské dráze v Krylatském.

Autor:

Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku
Vyhrajte rodinné vstupné do BRuNO family parku

Jestliže vás trápí proměnlivé jarní počasí, máme pro vás tip, kam vyrazit, když počasí zrovna nepřeje. BRuNO Family Park v Brně se postará o zábavu...